קוסטיה

שם מדעי
Costia

דגים בסכנה
כל זני הדגים רגישים למחלה זאת, אך בעיקר דגי גורמי, דגי קרב, סייפנים ופלאטים.

גורמים למחלה
טפיל הקוסטיה נמצא באופן שכיח על גופם של דגי נוי ואינו מזיק ברמות נמוכות. הטפיל יכול לעזוב את גוף הדג המארח ולעבור לדג אחר באופן קל יחסית, למרות שהוא יכול לשרוד ללא גוף מארח רק שעות בודדות. טפיל הקוסטיה גורם לבעיות רק כאשר הוא מתרבה בפראות כתוצאה ממערכת חיסונית חלשה אצל הדג.

זיהוי המחלה
הדג מראה סימנים שמשהו מגרד לו מאוד, הדג מתחכך בדקורציה באקווריום, בסלעים, בחצץ או בעלים של צמחים. חוסר תנועה, סנפירים הדוקים לגוף ושחיה במקום ללא התקדמות. התפתחות אזור אדום מגורה על גוף הדג היא סממן שכיח.

מניעת המחלה
שמירה על תנאי מחייה אידיאלים עבור הדגים באקווריום שלך תמנע את התפרצות המחלה אך דגים חדשים או דגים בסטרס עלולים להכנע לה ולחלות. הכנסת דגים חדשים לאקווריום בידוד לפני העברתם לאקווריום הראשי תמנע התפרצות קטלנית והיא מומלצת, בעיקר בזנים הרגישים במיוחד למחלה זאת.

טיפול במחלה
רוב התרופות לטפילים יעזור בטיפול במחלה זאת אם הטיפול נערך בשלב מוקדם של ההתפרצות באקווריום. אם הדגים באקווריום יכולים לסבול טמפרטורת מים גבוה יותר, העלאת הטמפרטורה תעזור גם היא בקיצור משך החיים של הטפיל. בידוד דגים נגועים יעזור במניעת התפשטות המחלה באקווריום הביתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן