עמוד הבית פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות דגים מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

צלופח חשמלי

צלופח חשמלי
צלופח חשמלי שם בעברית:
Electric Eel שם לועזי:
Electrophorus electricus שם מדעי:
מים מתוקים סוג מים:
דגים אחרים משפחה:
דרום אמריקה- אמזונס מקור:
לפחות 2000 ליטר נפח אק' מומלץ:
למגדלים מנוסים בלבד קושי גידול:
עד 250 ס"מ גודל בוגרים:
תוקפני ביותר התנהגות:
אוכל חי סוג מזון:
23 - 29 מעלות טמפ' מומלצת:
6 - 8 pH חומציות מים:

כללי

הצלופח החשמלי מגיע מדרום אמריקה מנהר האמזונס, גודלו מפלצתי, הוא מגיע לגודל של כ- 250 ס"מ (שתי מטר וחצי), הצלופח החשמלי יכול לחשמל עד לרמה של 600 וולט ובקלות די רבה להרוג בני אדם וחיות שגדולות ממנו פי כמה וכמה. הצלופח החשמלי מאופיין בגוף ארוך כשאר צבע גופו העליון הוא שחור חום ובטנו בצבע צהוב חרדל. הצלופח החשמלי קרוי כך בגלל מבנה גופו הלא שגרתי שמזכיר צלופח, אך אינו צלופח, הוא עולה לנשום אוויר מקו המים. הצלופח החשמלי נושא עמו לאורך כל גופו שלושה איברים מחשמלים ובנוסף לכך שורת שיניי תער בפיו. הצלופח לרוב חי במקומות עם מים די שקטים, כאשר הוא מתחבא, לרוב הוא יהיה בין צמחיות סבוכות ומקורות מים עמוקים. הצלופח החשמלי צייד "מוכשר" ויהיה פעיל גם ביום וגל בלילה. הצלופח החשמלי יחסית חזק וישרוד בשלל תנאי מים, גם בחומציים ביותר.


גידול באקווריום

הצלופח החשמלי, מזכיר צלופח בגלל מבנה גופו, אך איננו צלופח, הוא יעלה וישאף אוויר, אך הדבר מסוכן, יש לדאוג שמכסה האקווריום יהיה סגור היטב ושלא תהיה לצלופח אופציה כלשהי להזיזו. הצלופח החשמלי מכה במכת חשמל אדירה של 600 וולט, לכן אין להכניס ידיים לאקווריום וגם אם כן יש להשתמש בכפפות עבות ככל היותר, מאחר ויש לו גם שיני תער בפיו. הצלופח החשמלי ניזון בדך כלל מאוכל חי, והאוכל מלכלך מאוד, לכן יש לעשות החלפות מים שבועיות של 40-50% ושאיבות רפש מסיביות. כמו כן, פילטרציה חזקה הינה גם חובה באקווריום בו הוא נמצא. הצלופח לרוב יהיה על קרקעית האקווריום ובשביל שלא יפצע בבטנו מומלץ לשים לו מצע חולי. הצלופח החשמלי לא אוהב תאורה חזקה וירגיש יותר נעים באקווריום בו התאורה חלשה/מעוממת. הצלופח החשמלי בטבע נוטה להתחבא, מקומות מסתור אידאלים בשבילו יהיו גזעים גדולים וכבדים וכל דקורציה גדולה שהוא לא יוכל להפיל והיא תיסדוק/תשבור את האקווריום.


שותפים מתאימים

עם הצלופח החשמלי לא ישרוד יותר מידי אף דג, הוא יחשמל ויהרוג דגים שגדולים ממנו פי כמה וכמה. לכן מומלץ לגדלו באקווריום יעודי רק לו. מומלץ גם לא לשלב איתו עם בני מינו מחשש לריבים ומלחמות עד מוות.


זיהוי בין המינים

אין הבדל חיצוני כלשהו המראה על הבדל בין המינים.


רבייה

לא הוצלחה רבייה בשבי.


מזון מומלץ

הצלופח החשמלי ניזון מאוכל חי, ניתן להאכילו בדגים, בשר בקר, חזה עוף, שרימפסים קפואים, תולעים ועוד מזונות בשריים שיספקו את תאבונו.


שאלות ותשובות


אביחי התותח

איך הוא משתלב
איפה אפשר לקנות אותו,והאם הוא טורף דגים...

כתוב תגובה


FishEran

:) טעות קטנה בפרופיל צלופח חשמלי
משהו שם לא הגיוני: יש עדויות המספרות כי דגי פלקו גדולים מסתדרים איתם (אבל בשביל זוג צריך 3500 ליטר).מה...

כתוב תגובה

יש לך שאלה ? קהילת מגדלי הדגים שלנו כאן בשבילך !

 

 

חזרה לראש העמוד