ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

נאווית קורטוסה

נאווית קורטוסה
נאווית קורטוסה שם בעברית:
Korthaus' Nothobranch שם לועזי:
Nothobranchius korthausae שם מדעי:
מים מתוקים סוג מים:
דגים אחרים משפחה:
טנזניה מקור:
לפחות 40 ליטר נפח אק' מומלץ:
מתאים למתחילים קושי גידול:
עד 5 ס"מ גודל בוגרים:
תוקפני התנהגות:
בשרי סוג מזון:
23 - 27 מעלות טמפ' מומלצת:
6 - 7 pH חומציות מים:

כללי

נאווית קורטוסה מאופיינת בצבע כחול\אדום\ירוק\צהוב אפרפר ומגיעה לגודל מרבי של 5 סנטימטרים. מגדלים רבים סוחרים בנאווית זו בעזרת שמירת הביצים באדמה למשך הטיסה, וכאשר הקונה רוצה לגרום לביצים לבקוע הוא מרטיב אותן ותוך יום - יומיים הביצים בוקעות. נאווית קורטוסה נצפתה לראשונה בשנת 1973 על ידי חוקר ימי בשם "מינקן" בטנזניה, והפכה במהרה לאחת הנאוויות הנפוצות בשוק העולמי.


גידול באקווריום

נאווית קורטוסה דורשת אקווריום שכולל בין היתר צמחייה צפופה, חצץ כהה, מים חמימים, צלולים ונקיים. בגלל שבטבע הנאווית קורטוסה חייה בשולי נחלים בעלי צמחייה עבותה שמסתירים את אור השמש צריך לספק לה אור מעומעם באקווריום הביתי כדי לדמות כמה שיותר את סביבת המחייה הטבעית שלה. טווח הטמפרטורות במי האקווריום צריך לנוע בין 22-28 מעלות צלזיוס וקשיותם צריכה לנוע בין 7.0-7.5 PH.


שותפים מתאימים

בגלל שנאווית קורטוסה היא מין תוקפני שלא יסתדר עם דגי להקה שונים מומלץ מאוד לשכן אותה באקווריום שיכלול רק נאוויתיים (אין דגש על מינים מסוימים) כדי למנוע מצב של חיסול הדגים באקווריום על ידי הנאווית קורטוסה. מומלץ לשכן את הנאווית קורטוסה ביחס של זכר אחד על מספר נקבות כדי למנוע קרבות עתידיים בין הזכרים על טרטוריה ועל נקבות שמסתיימים תמיד במוות של אחד הצדדים.


זיהוי בין המינים

אפשרי, צבעי הזכר ססגוניים וצבעי הנקבה אפרוריים.


רבייה

הזכר מתחיל בתהליך החיזור בסידור צמחייה בה הנקבה תטיל את ביציה וכאשר היא עונה לחיזורו הזכר נצמד עליה ומפרה את הביצים שמטילה על הצמחים שבנחלתו שסידר קודם לכן. חובה להוציא מהאקווריום את הביצים המופרות לאקווריום יעודי לגידול הצאצאים כיוון שכאשר הביצים בוקעות ההורים אוכלים את צאצאיהם. בטבע הנקבה מטילה את הביצים באדמה, אך כיוון שאדמה מלכלכת מאוד את מי האקווריום, שיטה זו נדירה יותר באקווריום הביתי.


מזון מומלץ

נאווית קורטוסה ניזונה ממזון בשרי חי או קפוא כגון ביצי שרימפים, תולעי דם, דגיגונים וכדומה.


שאלות ותשובות

יש לך שאלה ? קהילת מגדלי הדגים שלנו כאן בשבילך !

 

חזרה לראש העמוד