ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

שרימפ דבורה כחולה ננסית

שרימפ דבורה כחולה ננסית
שרימפ דבורה כחולה ננסית שם בעברית:
Mini Blue Bee שם לועזי:
Caridina loehae שם מדעי:
מים מתוקים סוג מים:
שרימפסים משפחה:
סילאווסי מקור:
לפחות 20 ליטר נפח אק' מומלץ:
מתאים למתחילים קושי גידול:
עד 2 ס"מ גודל בוגרים:
שקט ורגוע התנהגות:
בשרי וצמחי סוג מזון:
21 - 26.5 מעלות טמפ' מומלצת:
6.2 - 7.5 pH חומציות מים:

כללי

שרימפ דבורה כחולה ננסית הינו שרימפ בצבע סגול-כחלחל בוהק עם נקודות לבנות וזהובות. שרימפ דבורה כחולה ננסית הוא שרימפ רגוע ביותר, שלא נראה לעולם בארץ, ומחירו יכול להגיע למאות דולרים. שרימפ דבורה כחולה ננסית נחשב לשרימפ קל לגידול, שגודלו המרבי הוא 2.5 סנטימטרים.


גידול באקווריום

לשרימפ דבורה כחולה ננסית יש עדיפות לאקווריום מבוסס היטב, הוא אוהב זרמים קלים ומקומות מסתור. גודלו המקסימלי של שרימפ דבורה כחולה ננסית הינו 2.5 סנטימטרים, ולכן אקווריום מינימלי בשבילו יהיה בנפח של כ-20 ליטר. דקורציה מתאימה לאקווריום יעודי לשרימפ דבורה כחולה ננסית תכלול בעיקר צמחים, מהסיבה שלשרימפ זה חיבה גדולה לאצות. רצוי לשלב באקווריום כדים,גזעים,סלעים, עלי שקד הודי ובמבוק מפוחם. בגלל צבעו השקוף של שרימפ דבורה כחולה ננסית מצע אקווריום כהה יהיה כדאי עבורו כיוון שיבליט את צבעו. יש לזכור ששרימפ זה בדומה לכל בני משפחת השרימפים יש רגישות גדולה מאוד למתכות, ולכן יש להשתמש באנטי כלור טוב (כגון-פריים) ולהימנע מהכנסת תרופות המכילות מתכות לאקווריום.


שותפים מתאימים

שרימפ דבורה כחולה ננסית יסתדר עם מגוון רחב של דגי קהילה, יש לדאוג שלדגים יהיה אופי שקט ורגוע כדי למנוע מצב שיפגעו בו.


זיהוי בין המינים

קל מאוד, הנקבות גדולות יותר מהזכרים ואפשר לראות את הביצים שבבטנן.


רבייה

רבייתו של שרימפ דבורה כחולה ננסית אינה נעשית באקווריום מים מתוקים, ולכן יש להכין אקווריום בעל מים מליחים. יחס טוב יהיה מספר זכרים על נקבה אחת. מיד לאחר שהנקבה תשריץ את השרימפים הקטנים יש להעבירם למערכת המליחה שהוכנה קודם לכן. רבייתו של שרימפ דבורה כחולה ננסית מתרחשת בערך פעם בחודשיים, כאשר הנקבה נושאת את הביצים במשך כ-3 שבועות. לא תהייה רבייה אם טמפרטורת המים תהייה נמוכה מדי, מומלץ טמפרטורה באזור ה22 מעלות צלזיוס ומומלץ לנסות להגיע ל- 19 מעלות (בערך).


מזון מומלץ

שרימפ דבורה כחולה ננסית היינו אוכל כל. באקווריום הוא ייזון משאריות מזון ואצות אך עם זאת יש לדאוג להאכילו במזון מגוון בכדי לשמור על בריאותו וצבעיו, רצוי לספק לו אקווריום עם צמחייה כדי לספק לו מקור מזון נוסף. בכללי תזונה אידאלית בשבילו תהיה אצות, ספירולינה, מזונות מיועדים לשרימפים שוקעים, וניתן לפנקו בתולעי דם אחת לשבוע-שבועיים.


שאלות ותשובות

יש לך שאלה ? קהילת מגדלי הדגים שלנו כאן בשבילך !

 

 

חזרה לראש העמוד