ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

בוטיה בירדי

בוטיה בירדי
בוטיה בירדי שם בעברית:
birdi loach שם לועזי:
botia birdi שם מדעי:
מים מתוקים סוג מים:
בינוניים משפחה:
אסיה -הודו, פקיסטאן מקור:
לפחות 110 ליטר נפח אק' מומלץ:
מתאים למתחילים קושי גידול:
עד 18 ס"מ גודל בוגרים:
שקט ורגוע התנהגות:
בשרי סוג מזון:
23 - 27 מעלות טמפ' מומלצת:
6 - 7.2 pH חומציות מים:

כללי

דג הבוטיה בירדי הוא אחד הדגים היפים ממשפחת הבינוניים דג זה מאופיין בצבעים מנומרים בגווני חום חלש וחום חזק-שחור. דג זה רגוע ושלו ומגיע בקושי לארץ לכן נחשב כנדיר. דג הבוטיה בירדי כמו כל הבוטיות יחיה בקרקעית האקווריום מקורו של דג זה מאסיה-הודו ופקיסטאן.


גידול באקווריום

יש להוסיף לאקווריום בו משוכן בוטיה בירדי גזעים ואבנים והרבה מקומות מסתור רבים על מנת ליצור לדג סביבה דומה לזאת שבטבע. דג הבוטיה בירדי דורש אקווריום לא פחות מ110 ליטר ומרחב שחיה די גדול. דג זה הוא דג שצריך להיות עם לפחות ארבע פרטים מכיוון שבטבע דג זה מגיע בלהקות של מאות דגים. יש לדאוג שיהיה באקווריום בו משוכן הדג פילטרציה חזקה ביותר שעושה לפחות שלוש פעמים את האקווריום.


שותפים מתאימים

דג הבוטיה בירדי הינו דג רגוע ושליו אשר יעדיף מאוד את חברת בני מינו אך אפשר לשכן אותו עם דגים שקטים ורגועים כמו רוב דגי הקהילה המוכרים ודגים נוספים בגודלו אין לשכן דג זה עם ציקלידים טורפים.


זיהוי בין המינים

קשה מאוד להבדיל בין הזכרים לנקבות והשיטה מומלצת רק למנוסים בגלל ששיטה זאת מכאיבה לדג השיטה היא ללחוץ על בטנו של הדג ואם זה זכר הפפילה תעמוד ותראה כך V ואם זאת נקבה אז היא תראה כך U דרך אגב שיטה זאת עובדת כמעט על כל הדגים.


רבייה

לא תועדה רבייה באקווריום הביתי אך יש דיווחים שהדג נודד בנהר הג'הלום (הודו) ומטיל על מצע חולי בחודשים יולי אוגוסט.


מזון מומלץ

מזון מתאים לבוטיה בירדי ייהיה מזון שעיקרו בשרי. בעקרון הבוטיה בירדי תאכל אוכל שוקע, אוכל קפוא כמו ארטמיה, ותולעים אדומות. יש לגוון בתזונתו וניתן לתת גם מזון צמחי מידי פעם.


שאלות ותשובות

יש לך שאלה ? קהילת מגדלי הדגים שלנו כאן בשבילך !

 

חזרה לראש העמוד