ראשי פורומים דגים צמחים לוח יד 2 גלריה מדריכים מחלות מחשבונים צור קשר הרשמה / כניסה

ארתמודוס קיאנוסטיקטוס

ארתמודוס קיאנוסטיקטוס
ארתמודוס קיאנוסטיקטוס שם בעברית:
gobi eretmodus שם לועזי:
eretmodus cyanostictus שם מדעי:
מים מתוקים סוג מים:
צ. טנגנייקה משפחה:
אגם טנגניקה מקור:
לפחות 200 ליטר נפח אק' מומלץ:
לא מומלץ למתחילים קושי גידול:
עד 12 ס"מ גודל בוגרים:
תוקפני התנהגות:
צמחוני סוג מזון:
24 - 26 מעלות טמפ' מומלצת:
8 - 8.6 pH חומציות מים:

כללי

ארתמודוס קיאנוסטיקטוס הוא אחד מסוגי הציקלידים היפים והחביבים ביותר המגיעים מאגם טנגניקה. גובי זה נחשב נפוץ יחסית משאר סוגי הגובים האחרים. לדג מגוון ווראציות בהתאם לנקודת האיסוף, המשותף לכל הארתמודוסים הוא מבנה הפה. גודלו הסופי נע אצל זכרים עד 12 ס"מ ואצל נקבות עד 8 ס"מ.


גידול באקווריום

דג הגובי מתאים למגדלים מנוסים בלבד, עקב דרישותיו של האקווריום. אקווריום מתאים לגובי זה יהיה 200 ליטר לפחות, עם תנועת מים חזקה (אפשר באמצעות הפילטר,משאבת גלים ועוד..). הגובי רגיש לערכי המים ולכן חייב שהפילטרציה תהיה מעולה לאקווריום, יש לבצע החלפות מים כדי לשמור על ערכי מים נחוצים. אקווריום שבו יימצא הגובי הוא אקווריום עם מסלעה שהיה בו מקומות מסתור כמו מסלעה, שימוש בגזעים ועוד. באגם ממנו בא ריכוז החמצן גבוה לכן יש לשים לב שהחמצון גבוה באקווריום. דג הגובי ציקליד יעדיף את החלק התחתון של האקווריום כיוון ששלפוחית הציפה שלו לא מותאמת לשחייה ארוכה, בד"כ תראו אותו "שוכב" על המצע.


שותפים מתאימים

מומלץ לגדל גובי אחד (או שניים) באקווריום מרווח. הדג מאוד תוקפני כלפי בני מינו וצריך לשים לב אם יש 2 גובים באקווריום. רצוי לגדל עם הדג שוכנים מאגם טנגניקה שמתאימים לו מבחינת תזונה טרופאוסים לדוגמה יהיו שילוב נהדר.


זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים קשה, בבגרות בעיקר ניתן לראות את ההבדל, ברוב הפעמים שהזכר יותר גדול מהנקבה.


רבייה

הרבייה של ציקליד הגובי היא רבייה די קשה, הנקבה מטילה את הביצים ולוקחת אותם לפיה כעבור כמה שעות אחרי 10-15 ימים היא מעבירה אותם לזכר שידגור עליהם בפיו לעוד 10-15 ימים ואז הוא ישחרר אותם.


מזון מומלץ

הגובי הינו דג צמחוני ולכן צריך לדאוג לתזונה צמחונית. ניתן לגוון בין מזונות צמחוניים שונים. במידה ומשלבים דגים קרניבורים [אוכלי בשר] חשוב לדאוג כי עיקר תזונתו תהיה צמחית.


שאלות ותשובות

יש לך שאלה ? קהילת מגדלי הדגים שלנו כאן בשבילך !

 

חזרה לראש העמוד