אבונפחא אבאי

שם בעברית

אבונפחא אבאי

שם לועזי

Abei Puffer

שם מדעי

Tetraodon abei

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

נפוחיתיים

מקור

נהר המאקונג, דרום אמריקה עד מזרח אסיה

נפח אק' מומלץ

לפחות 50 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 10 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

טמפ' מומלצת

24 – 27 מעלות

חומציות מים

6.4 – 7.1 pH

מליחות מים

כללי

אבונפחא אבאי הוא דג מדהים ופעיל אשר חי לו בנהר המאקונג, דרום אמריקה עד מזרח אסיה. הדג גדל לעשרה סנטימטרים, וגופו בצבע אפור לבן, עם נקודות לכל אורך גופו בצורה אחידה כשורה. הדג פעיל בכל אורך האקווריום ואוהב לשהות בעיקר בתחתית. הוא דורש מיכל של 50 ליטרים לפחות עם מרחב שחייה גדול. הדג ניזון מאוכל חי ויש מקרים שנצפו שהדג אוכל יבש. הדג אינו דג מים מתוקים אלא דג מים מליחים לכן יש להוסיף לכל 20 ליטר כף מלח גס. הדג נדיר ואין להשיגו בכלל, אז אין להאמין למוכרים שאומרים שזה הדג.

 

גידול באקווריום

אבונפחא אבאי דורש אקווריום בנפח של 50 ליטרים לפחות שאורכו 35 ס"מ ורוחבו עשרים ס"מ וגובהו 30 ס"מ. בשביל לשלב עוד פריטים במיכל יש לקנות מיכל יותר גדול של 65 ליטר ומעלה כי הדג תוקפני, לפי מחקרים בצעירותו הוא יותר סלחני ופחות תוקפני אך בבגרותו האו יהיה פחות סולחני ותוקפני בהרבה יותר. האבונפחא אבאי הוא דג מים מליחים, אז יש ליצור לו תנאים כאלו ויש להוסיף לכל 20 ליטר כף מלח גס או מלח אשר מיועד לאקווריום. הדג דורש חומציות מים ש 6.0 עד 7.8 וטמפרטורה של 23- 27 מעלות צלזיוס, מומלץ לשים על 26.

 

שותפים מתאימים

האבונפחא אבאי דורש מיכל של לפחות 50 ליטרים שהוא לבד, אם רוצים לשלבו עם עוד פריטים חובה מכל מעל 65 ליטרים. הדגים היחידים שיסתדרו עם הדג הם אבונפחאות נוספות, אך הדג בבגרותו מאוד תוקפני ובצעירותו פחות. הכי מומלץ לגדלו לבד כל חייו.

 

זיהוי בין המינים

אין אפשרות לזהות בין המינים.

 

רבייה

את הרבייה של דג האבונפחא אבאי, השאירו למומחים שגם הם מדווחים שקשה ביותר. הזכר ישתלט וייקח את "חוק ההורים" ויטפל לבד בדגיגים בזמן שהנקבה תברח. אין הרבה מידע על רביית הדג הזה בטבע ובאקווריום הביתי.

 

מזון מומלץ

הדג ניזון מדגים, שרימפסים וכדומה. הדג חייב לאכול כל שבוע פעם אחת לפחות חלזון בשביל לשייף את שיניו כך שהם לא יגדלו על יתר המידה.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה