אבונפחא טקיפוגו

שם בעברית

אבונפחא טקיפוגו

שם לועזי

Takifugo puffer

שם מדעי

ocellatus Takifugu

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

נפוחיתיים

מקור

סין

נפח אק' מומלץ

לפחות 100 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 15 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

טמפ' מומלצת

26 – 24 מעלות

חומציות מים

8.5 – 7 pH

מליחות מים

כללי

אבונפחא טקיפוגו היא אבונפחא אשר נדירה מאוד ולא ניתן למצוא אותה בארץ בכלל. היא גדלה בנהרות בסין. האבונפחא טקיפוגו לא תסבול להיות זמן רב במים מתוקים לכן חובה לספק לה מאז ומתמיד תנאים של מים מליחים אחרת היא תמות. הדג גדל לגודל של כ- 15 ס"מ.

 

גידול באקווריום

האבונפחא טקיפוגו גדל לגודל של כ- 15 ס"מ והוא דורש מיכל של 100 ליטר ומעלה. בגלל שהדג אוכל אוכל שמלכלך את המים כמו חלזונות, יש לעשות החלפות מים סדירות וגדולות. כמו כן בגלל שהוא אוכל חלזונות אז נשארים חלקים שהם נרקבים במים ומעלים את רמת האמוניה לכן יש להוציא חלזונות אכולים. הדג מעדיף מצע חולי כי הוא מתחפר ויש לשים לו באקווריום מקומות מסתור. רמת החומציות הדרושה לדג היא 7.0 עד 8.5. טווח הטמפרטורות המתאימות לדג הן בין 24-26 מעלות צלזיוס.

 

שותפים מתאימים

האבונפחא טקיפוגו גדלה לגודל של 15 ס"מ ושותפים אידיאלים בשבילה יהיו אבונפחאות בגודלה או מעט יותר גדולות, הכי מומלץ מסוגים שונים.

 

זיהוי בין המינים

אין אפשרות לזהות בין המינים.

 

רבייה

אין תיעוד על רבייה באקווריום הביתי.

 

מזון מומלץ

הדג ניזון מחסרי חוליות כמו: שרימפסים, סרטים, חלזונות וכדומה. יש אפשרות גם להאכילו בארמטיות למינהם או מזון קפוא. הוא יאכל גם בשר חי כמו כבד וכדומה. יש לזכור להאכילו לפחות פעם בשבוע בחלזונות על מנת שהשיניים שלו יהיו חדות ולא יתעקמו כתוצאה מחוסר שימוש.

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *