אבונפחא ירוקה מנוקדת

שם בעברית

אבונפחא ירוקה מנוקדת

שם לועזי

Green Spotted Puffer

שם מדעי

Tetraodon nigroviridis

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

נפוחיתיים

מקור

אסיה

נפח אק' מומלץ

לפחות 100 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 15 ס"מ

התנהגות

תוקפני מאוד

סוג מזון

טמפ' מומלצת

24 – 27 מעלות

חומציות מים

7.5 – 8.7 pH

מליחות מים

כללי

אבונפחא ירוקה מנוקדת הינו דג מים מליחים, האבונפחא נחשב לרגיש לערכי המים, הוא דורש ערכי מים מדויקים ואקווריום שעבר סייקל מלא. הדג ידרוש מיכל של כ- 100 ליטרים לפחות ליחידה, מעל 2 פריטים 120 ומעלה. הדג במצבי לחץ יתנפח, מסטרס חזק. יש לקנות דגים שנראים לעין בריאים ושאוכלים תקין ולא נראים רזים או שאוכלים רק אוכל חי. הדג אוכל הכל אך מזונו העיקרי הוא מזון בשרי. הדג הינו דג מים מליחים שידרוש מליחות של כ- 1.01-1.025.

 

גידול באקווריום

מיכל של כ- 100 ליטרים לפחות, מלא במקומות מסתור, ניתן לעשות מקומות מסתור מגזעים, כדים, מערות קוקסים וכדומה. יש לדאוג לסייקל מלא באקווריום ולתנאי מים מאוזנים ומעולים. יש לעשות החלפות מיל של כ- 40% בשבוע. יש לדאוג לפילטרציה חזקה אך לא לגלים חזקים. יש להאכיל את הדג 3-4 פעמים ביום באוכל בשרי וצמחי ( בעיקר בשרי ). טווח הטמפרטורות הדרוש לאבונפחא הירוקה המנקודת הוא 24 עד 27 מעלות צלזיוס. טווח ה- PH הדרוש לדג הוא 7.5 עד 8.7.

 

שותפים מתאימים

למרבה הצער האבונפחא הירוקה הוא דג חובב סנפירים של דגים אחרים וינשנש דגים אחרים לעיתים תכופות. יש לשכנו עם בני מינו בלבד או באקווריום יעודי. יש האומרים שניתן לשלבו עם סוגי אבונפחאות נוספים, אך לא מומלץ בכלל.

 

זיהוי בין המינים

לא ניתן להבדיל בין המינים.

 

רבייה

רבייה הצליחה מספר פעמים, אך עקרונית קשה מאוד ואין יותר מידי סיכויים להצלחתה.

 

מזון מומלץ

הדג ניזון משרימפסים חיים וקפואים, דגים חיים, חלזונות, ניתן להרגיל דג זה לאוכל ייבש ללא בעיה. יש לתת לדג זה פעם ויותר בשבוע חלזונות על מנת לשייף את שיניו ולתת לו מזון חי.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן