אבונפחא ירוקה (סיילון)

שם בעברית

אבונפחא ירוקה (סיילון)

שם לועזי

Ceylon Puffer, Green pufferfish

שם מדעי

Tetraodon fluviatilis

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

נפוחיתיים

מקור

סרי לנקה, הודו

נפח אק' מומלץ

לפחות 50 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 10 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

טמפ' מומלצת

27 – 24 מעלות

חומציות מים

0.9 – 7.6 pH

מליחות מים

כללי

אבונפחא ירוקה היא דג מרשים ומיוחד אשר נמצא בסרי לנקה, הודו. לדג יש עוד שם, "סייקלון", כך שבעצם קוראים לדג אבונפחא סיילון. את האבונפחא הירוקה ניתן להשיג בארצנו בהבדל מחלק נרחב מהאבונפחאות. האבונפחא הירוקה גדלה לגדול של כ- 10 ס"מ ובאקווריום הפרטי שבביתינו היא תגדל לגודל של כ- 8 ס"מ, ולא יותר. האקווריום הדרוש לה הוא אקווריום של כ- 50 ליטרים מינימום. האקווריום חייב להכיל דקורציה רבה ומקומות מסתור רבים. האבונפחא הירוקה יחסית תוקפנית. הדג הינו דג מים מליחים אך בצעירותו אפשר לגדלו במתוקים אך לא מומלץ.

 

גידול באקווריום

האבונפחא הירוקה דורשת מיכל של כ- 50 ליטרים עם שפע של מקומות מסתור, בשביל ליצור מקומות מסתור אפשר להשתמש בסלעים ובגזעים רבים. הדג הינו דג מים מליחים שדורש טווח מליחות של 1-1.01, אך ניתן לגדל את הדג בצעירותו במים מתוקים אבל לא מומלץ, בשביל ליצור מליחות יש להשתמש במלח המיועד לאקווריום או מלח גס. הדג הוא דג שאוכל חלזונות פעם או פעמיים בשבוע וזה גורם למים להיות מלוכלכים לכן יש לעשות החלפות מים של כ- 50% ולדאוג להחזרת המליחות כפי שהייתה, כמו כן יש לדאוג לפילטרציה איכותית שתעשה לפחות פי חמש מנפח המיכל.

 

שותפים מתאימים

הדג עצמו תוקפני, ניתן לשלב עם הדג רק אבונפחאות מאותו הסוג. כל דג אחר שיכנס איתו למיכל, האבונפחא יוריד לו את הסנפירים ויאכל אותו ויתקוף ללא הפסקה.

 

זיהוי בין המינים

לא ניתן לזהות בין המינים.

 

רבייה

יש דיווחים על רבייה אך קשה מאוד להרבות את הדג.

 

מזון מומלץ

הדג ניזון מ- שרימפסים, שרימפסים קפואים, דגים, חלזונות וחסרי חוליות.

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *