אבונפחא ספרה 8

שם בעברית

אבונפחא ספרה 8

שם לועזי

Figure Eight Puffer

שם מדעי

Tetraodon biocellatus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

נפוחיתיים

מקור

אסיה- מלזיה, אינדונזיה, תאילנד.

נפח אק' מומלץ

לפחות 50 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 8 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

טמפ' מומלצת

23 – 27 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

כללי

אבונפחא ספרה 8 הינו דג מקסים שמגיע מאסיה ממלזיה, אינדונזיה ותאילנד, האבונפחא ספרה 8 מתאפיין בגוף חום זהוב עם ספרות 8 על הגב שהן בצבע צהוב, ומשם מגיע שם האבונפחא. האבונפחא ספרה 8 מגיעה לגודל של 7-8 סנטימטרים, היא תדע לזהות את בעליה. האבונפחא ספרה שמונה מתאימה אך ורק למנוסים בתחום מאחר וכאשר היא בסטרס היא יכולה למות, כמובן שאם הערכים לא תקינים אז גם. האבונפחא ספרה 8 תוקפנית מעט ותתקוף דגים קטנים ממנה ואף תאכל אותם, אך בכללי היא דג שזז המון וסקרן במיוחד.

גידול באקווריום

דג האבונפחא ספרה 8 יצטרך אקווריום בנפח של 50 ליטר ומעלה עם מקומות מסתור רבים ומרחב שחייה גדול. ניתן להשתמש בקוקוסים, צמחים חיים ופלסטיק (צמחים צפים גם אופציה), גזעים, כדים ודקורציות דומות שיהוו מקומות מסתור טובים. כמו כן יש לשמור על ערכים מעולים באקווריום בו היא שוכנת. מאחר וחלק מזונת האבונפחא זה אוכל חי יש לעשות החלפות מים שבועיות של 30-35% ומומלץ גם שאיבות רפש. האבונפחא ספרה 8 נוטת להשתפשף בחצץ, אז על מנת שהיא לא תיפצע מומלץ לשים מצע חולי. יש לשמור על מליחות קבועה באקווריום שתנועה בין 1.012 עד 1.015.

שותפים מתאימים

מומלץ להכין אקווריום יעודי לאבונפחא ספרה 8 ומומלץ לשלב עימה עוד אבונפחאות ספרה 8, כאשר יהיו איתה באקווריום אבונפחאות מאותו הסוג היא תהיה פעילה יותר ופחות תתחבא וכמובן פחות פחדנית. האבונפחא ספרה 8 תאכל כל דג קטן ואף תציק לדגים גדולים ממנה, היא תאכל/תכרסם סנפירים של דגים שהם לא אבונפחאות. לבעלי ניסיון- ניתן לשלב עימה עם אבונפחא ירוקה מנוקדת מאחר והתנאים זהים, אך זה לא מומלץ.

זיהוי בין המינים

קשה עד בלתי אפשרי.

רבייה

רבייה באקווריום הביתי של דג האבונפחא ספרה 8 קשה אך אפשרית, הנקבה תטיל את הביצים על סלע שטוח או לאחר חפירת בור בחצץ,לאחר ההטלה הזכר ישמור על הביצים במשך כשבוע ואז יבקעו הדגיגים. את הדגיגים יש להאכיל בארטמיה מובקעת ותולעי דם.

מזון מומלץ

האבונפחא ספרה 8 היא אוכלת כל, אך מזונה העיקרי הוא מזון בשרי וזה המזון הבסיסי שלה, לרוב היא לא תאכל מזון צמחי. יש להאכילה בחלזונות, דגים, שרימפסים, סרטנים, תולעי קליפורניה, תולעים חיות, תולעים קפואות, ארמטיה וכדומה. יש להאכילה פעם-פעמיים לפחות בחלזונות על מנת שתשייף את שיניה, הדבר הינו חובה.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה