אבונפחא ראש החץ

שם בעברית

אבונפחא ראש החץ

שם לועזי

Arrowhead Puffer, Mekong Puffer

שם מדעי

Tetraodon suvatti

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

נפוחיתיים

מקור

סין

נפח אק' מומלץ

לפחות 120 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 15 ס"מ

התנהגות

תוקפני מאוד

סוג מזון

אוכל חי

טמפ' מומלצת

27 – 24 מעלות

חומציות מים

7.8 – 0.6 pH

מליחות מים

כללי

אבונפחא ראש החץ הוא דג מאוד נדיר ומקסים. מקורו של הדג הינו בנהרות בסין. השם "אבונפחא ראש החץ" ניתן לדג כי ראשו מסתיים כמו חץ. הדג הוא דג תוקפני מאוד שלא ניתן לשלבו עם שום דג אשר הוא. נפח המיכל המינימאלי הדרוש לדג הינו 120 ליטר ומעלה, ללא שותפים יש לשים לב, הדג גדל לגודל של 15 ס"מ. הדג הינו דג מים מליחים לכן תוספת מלח היא הכרחית מאוד. הדג לא מתאים למתחילים והכי מומלץ לאנשים עם ניסיון בתחום.

 

גידול באקווריום

הדג אינו מתאים למתחילים, והוא דורש מיכל של 120 ליטר מינימום עם מידות של אורך 80 ס"מ גובה 50 ס"מ ועומק 30 ס"מ(אלו מידות מינימאליות לדג). כמו כן הוא דג מים מליחים ויש לתת לו את התנאים הללו ולהוסיף לכל 20 ליטר כף מלח גס או מלח יעודי לאקווריום. הדג אוכל אוכל חי אך ורק ובהמשך בגרותו הוא(אולי) יתרגל למזון מסחרי ולכן יש לספק לו פילטרציה חזקה מאוד, כך שהפילטר יעשה לפחות פי חמש מנפח האקווריום. הדג מתחפר בחול כדי תפוס את טרפו לכן יש לספק לו אך ורק מצע חולי. בנוסף החומציות שהדג דורש היא 0.6-7.8 והטמפרטורות האידיאליות לדג הן בין 24-27 מעלות צלזיוס.

 

שותפים מתאימים

הדג תוקפני מאוד מאוד והוא יאכל ויתקוף עד מוות כל דג אשר יהיה איתו במיכל לא משנה מה סוגו של הדג. לכן המיכל הדרוש לו הוא מיכל של 120 ליטר ללא שותפים כלל.

 

זיהוי בין המינים

אין אפשרות לזהות בין המינים.

 

רבייה

לא קיים תיעוד לרבייה באקווריום הביתי.

 

מזון מומלץ

הדג ניזון מדגים חיים, מסרטים, שרימפסים וכדומה. הדג יאכל כל דג אשר יהיה איתו במיכל. הדג יאכל רק דגים חיים ואם תצליחו יש אפשרות להרגילו לבשר בקר. יש לזכור להאכילו בחלזונות לפחות פעם בשבוע על מנת שהוא יוכל לחדד את שיניו.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן