אבונפחא שעיר

שם בעברית

אבונפחא שעיר

שם לועזי

'Hairy' puffer

שם מדעי

Tetraodon baileyi

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

נפוחיתיים

מקור

מזרח אסיה ותאילנד

נפח אק' מומלץ

לפחות 75 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 12 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

טמפ' מומלצת

24 – 27 מעלות

חומציות מים

0.6 – 7.8 pH

מליחות מים

כללי

אבונפחא שעיר היא אבונפחא מדהימה ויפה הגדלה בתאילנד ובמזרח אסיה. שמה של אבונפחא שעיר ניתן לה בגלל שיש לה נקודות על גבה אשר מזכירות שערות דקיקות. הדג נדיר מאוד בקושי יש למצואו בארץ. האבונפחא שעיר דורשת מיכל של 75 ליטר לפחות והיא גדלה לגודל של 12 ס"מ. הדג צריך אקווריום גדול בגלל שהוא אוהב לשהות מתחת לדקורציה ולהיות בין צמחייה גבוהה ובין סלעים וגזעים. אבונפחא שעיר אוהבת לשהות בחלקו התחתון של האקווריום ולפעמים היא עולה עד חלקו האמצעי של האקווריום. האבונפחא שעיר יכולה לשנות את צבעיה לפי מצב רוחה, דבר זה מתקיים אצל אבונפחאות נוספות.

 

גידול באקווריום

האבונפחא שעיר דורשת מיכל של כ- 75 ליטרים, ויש לשים לב שהיא גדלה לגודל של 12 ס"מ. האבונפחא שעיר הינה דג החי במים מליחים, לכן יש להמליח את המים בכף מלח גס לכל 20 ליטר מים. האבונפחא שעיר תשכון בחלקו התחתון של האקווריום ותאהב להיות בין סלעים ובין גזעים וצמחים גבוהים, לכן יש לשלב באקווריום צמחים וגזעים בשביל ליצור לה סביבה טבעית. טווח הטמפרטורות הדרושות לדג הן בין 24-27 מעלות צלזיוס. חומציות המים המתאימה לדג היא 0.6 עד 7.8.

 

שותפים מתאימים

ניתן לשלב עם האבונפחא שעיר או אבונפחאות באותו הגודל, בדרך כלל הדג יכול להיות תוקפני מאוד לכן מומלץ לגלדו באקווריום יעודי בשבילו.

 

זיהוי בין המינים

לא ניתן להבדיל בין המינים.

 

רבייה

אין דיווחים על רבייה בשבי.

 

מזון מומלץ

הדג ניזון בדרך כלל מחלזונות אבל ניתן להאכילו בארטמיה חיה,בסרטנים, בשרימפסים ובדגים חיים. בדרך כלל האבונפחא תתקוף דגים שאינם אבונפחאות ותוריד להם את הסנפירים. יש לזכור להאכילם בחלזונות לפחות פעם בשבוע על מנת לשחוק את שיניהן שגודלות בלי הפסקה ובשלב מסוים עלולה לפצוע אותה.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן