אוארו

שם בעברית

אוארו

שם לועזי

Uaru

שם מדעי

Uaru amphiacanthoides

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

דרום אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 250 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 24 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

28 – 31 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

כללי

אוארו הוא דג יוצא דופן המגיע במקור מנהר האמזונס שבדרום אמריקה. האוארו מזכיר במראהו ובמאפיינים אחרים את הדיסקוס וקנה לעצמו קהל מעריצים גדול ברחבי העולם. צבע גופו של דג האוארו בצעירותו אינו מרשים אך בהגיעו לבגרות דג האוארו מקבל גוון חום לגופו, קווי מתאר כהים ולאורך מרכז גופו פס שחור. עיניו גדולות יחסית ומקבלות מסגרת אדומה סביבן, דבר המוסיף למראהו הייחודי של האוארו. האוארו יגיע למופע הצבעים הסופי שלו בהגיעו לגודל 12 סנטימטר.

 

גידול באקווריום

אקווריום מתאים לדג האוארו יהיה בעל נפח של 250 ליטר לפחות ויכלול מצע גרוס דק. כמו רוב דגי הציקליד, האוארו זקוק לשפע של סלעים, עצים ומקומות מסתור על מנת להרגיש בנוח באקווריום. מומלץ שלא לשלב ראשי כוח באקווריום מאחר והאוארו מעדיף מים עם זרמים עדינים.

 

שותפים מתאימים

האוארו הוא דג רגוע אך טריטוריאלי כך שמלבד איומים על הטריטוריה שלו באקווריום ותקופת הרביה נדיר למצוא אותו תוקף דגים אחרים. שותפים מתאימים לדג האוארו הם ציקלידים אמריקאים בינוניים אחרים כגון דיסקוסים, פה אש גאופגוסים ותוכים.

 

זיהוי בין המינים

אין הבדל בין המינים.

 

רבייה

רבית דגי אוארו באקווריום הביתי אינה קלה. קשה מאוד להבדיל בין זכר האוארו לנקבה ולכן, כדי לעודד רביה באקווריום מומלץ לשכן באקווריום 4-6 דגי אוארו צעירים ולתת לזוגות זכר ונקבה להיווצר לבד. נקבת האוארו תטיל 100 עד 1000 ביצים על עלה רחב של אחד הצמחים באקווריום או על סלע חלק ותשחה מעליהן במעגלים. חשוב לדעת כי בקיעת הביצים תתרחש רק במים רכים ולא במי ברז ולכן אין לצפות להצלחה אם לא מגדלים את האאורו במי ברז. זוג אוארו יצור משפחה למופת ובדרך כלל ידאג לדגיגים במסירות (שים לב כי לעיתים יש טעויות וההורים עלולים לאכול חלק מהדגיגים). לאחר בקיעת הביצים הדגיגים יאכלו את שיכבת השומן המצפה את גוף ההורים (בדומה לדג הדיסקוס) עד שהם גדולים מספיק כדי לקבל מזון מוכן. יש להאכיל את דגיגי האוארו בארטמיה, מזון דפים טחון דק וכדומה.

 

מזון מומלץ

אוארו הוא אוכל כל, מזון מתאים לדג האוארו הוא רוב המזונות המסחריים המיועדים לציקלידים אך הוא ישמח לתולעי דם מידי פעם כפינוק.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן