אוטוצינקלוס אפיניס

שם בעברית

אוטוצינקלוס אפיניס

שם לועזי

Otocinclus Catfish/Otocinclus

שם מדעי

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שפמנוניים

מקור

דרום אמריקה, ריו דה ז'נרו וברזיל

נפח אק' מומלץ

לפחות 40 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 4 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

צמחוני

טמפ' מומלצת

20 – 27 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

כללי

אוטוצינקלוס אפיניס הינו שפמנון קטן וחביב בקרב אקווריומיסטים בשל יעילותו בלחימה נגד אצות. צבעו של האוטוצינקלוס אפיניס הוא אפור עד ירוק בהיר וקיים גם צבע צהוב חימר בחלק מהדגים. הבטן בצבע לבן/כסוף או צהבהבה. האוטוצינקלוס אפיניס שייך למשפחת הלוריקרדיים.

 

גידול באקווריום

האוטוצינקלוס אפיניס דורש אקווריום מבוסס ומלא צמחייה ומקומות מסתור- גזעים, סלעים, צמחייה סבוכה ומערות. הנפח המתאים לאוטוצינקלוס אפיניס הוא 40 ליטר ומעלה. יש להקפיד על החלפות מים סדירות וחמצון מירבי.

 

שותפים מתאימים

האוטוצינקלוס אפיניס שקט ורגוע. ניתן לשכנו ללא חשש עם דגים קטנים ושקטים, כגון- משריצי חיים, טטרות, שוכני קרקעות שונים ואף שרימפים וחלזונות. האוטוצינקלוס אפיניס לעיתים קרובות ביישן, אך כאשר הוא יתאקלם היטב באקווריום החדש הוא לא יחשוש לצאת ממקומות המחבוא ולטייל חופשי באקווריום. אקווריום עם אוכלוסייה נכונה ודקורציה מתאימה יטיבו עם בטחונו.

 

זיהוי בין המינים

הזכר יותר קטן מהנקבה. הזכר מגיע לגודל 3 ס"מ והנקבה לגודל 4 ס"מ.

 

רבייה

הרבייה אפשרית. הנקבה יכולה להטיל עד כ- 50 ביצים. רמת החומציות המומלצת לרבייה היא 6.0 PH, רמת הקשיות המומלצת לרבייה היא 10 GH. הביצים מוטלות בדרך כלל על אבנים ועלים רחבים של צמחים, כגון עלי אנוביה ננה/ ברטרי.

 

מזון מומלץ

האוטוצינקלוס אפיניס הוא בעיקר צמחוני, אך מומלץ מידי פעם לפנקו עם מזון בשרי כגון- ארטמיה, תולעי דם וכד'.. בנוסף האוטוצינקלוס אפיניס יאכל דגים מתים. באקווריום צמחייה הוא יהיה יעיל בניקיון אצות וחלקי צמח רקובים.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן