אושלאטוס

שם בעברית

אושלאטוס

שם לועזי

Lamprologus Ocellatus

שם מדעי

Occie gold Ocellatus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

אגם טנגניקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 80 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 6 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

6 – 5 pH

מליחות מים

כללי

דגי האושלאטוס הם דגי דוגרי קונכייה היפים ביותר. לדג יש שלוש גרסאות: גירסת הגולד והיא הנפוצה, גופו מתאפיין בצבע כתום-צהוב. גרסת הבלו צבעיו הם כחול סגול וחוצה את גופו פס בצבע טורקיז, סנפיריו מתאפיינים בקצוות צהובים חוץ מסנפיר הזנב שעליו מפוזרות נקודות צהובות. וגרסת הפיניילו, גוף הדג הוא כהה בעל צבע אפור והחלק העליון לבן ובחלקו התחתון פס צהוב הנמשך לגופו.

 

גידול באקווריום

אקווריום מינימלי לדג בודד יהיה 50 ליטר וללהקה 80 ליטר ומעלה. הדג לא יסתדר עם צמחים והם יהפכו לחלק מהמזון שלו,על מנת שדג האושלאטוס ירגיש בטוח יש לספק לו הרבה מקומות מסתור ובעיקר קונכיות רבות. על מנת לשמור על בריאות הדג יש לדאוג להחלפות מים סדירות, פילטרציה טובה וזרמי מים עדינים.

 

שותפים מתאימים

דג טריטוריאלי. יסתדר אך ורק עם כל דגי אגם טגניקה. אם יתקפו את האושלאטוס הוא ישיב מלחמה ולא יוותר עד למוות של האויב זאת למרות מראהו העדין והמטעה. (הופיעו מקרים של פרונטוזות שמתו "בפתאומיות").

 

זיהוי בין המינים

קשה. פיה של הנקבה יהיה בולט יותר מפה הזכר ולפעמים הנקבה תהיה קטנה יותר מהזכר.

 

רבייה

קלה ביותר, הנקבה תבחר קונכייה ותקבור את כולה במצע מלבד את פתח הכניסה. הנקבה תטיל את הביצים בתוך הקונכייה והזכר יפרה את הביצים. הדגיגים יבקעו לאחר 5-6 ימים וישהו בקונכייה עד שיגדלו לגודל 2-3 ס"מ.

 

מזון מומלץ

אוכל כל, ישמחו למזון צמחי ובשרי.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן