אייס בלו

שם בעברית

אייס בלו

שם לועזי

Ice Blue Zebra

שם מדעי

Maylandia greshakei

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

אגם מלאווי, אפריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 220 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 14 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

23 – 25 מעלות

חומציות מים

7 – 8 pH

מליחות מים

גידול באקווריום

רצוי להחזיק זכר עם 2-3 נקבות באקווריום בנפח 220 ליטר, שפע מקומות מסתור, סלעים רבים, מערות ושמירה על איכות מים מעולה.החלפות מים שבועיות וגדלות יתרמו רבות לאייס בלו, על מצע אקווריום להיות חולי או גרוס דק מתאים במיוחד לגידול דגי אייס בלו. האייס בלו הוא דג אשר אוהב לחפור במצע, שים לב שהסלעים באקווריום ממוקמים על הזכוכית ולא על מצע החצץ מאחר וחפירות האייס בלו עלולות לגרום למסלעה להתפרק. במידה ומערבבים מיני דגים שונים רצוי להחזיקם באקווריום גדול יותר. גודלו המירבי של האייס בלו הוא 12 סנטימטר בטבע. באקווריום הביתי האייס בלו יכול לגדול טיפה יותר, עד 13-14 סנטימטר.

 

שותפים מתאימים

אייס בלו הוא דג מעט אגרסיבי ויש לקחת זאת בחשבון ולשלב אותו עם ציקלידים מאגם מלאווי ברמת תוקפנות דומה. רצוי להמנע מלהחזיק דגי אייס בלו עם דגים בעלי צורה או צבע דומים מידי מאחר וזכר האייס בלו יראה בהם כזכרים מתחרים ועלול לתקוף אותם.

 

זיהוי בין המינים

לזכר צבע לבן בוהק וקו כתום החוצה את סנפיר הגב.

 

רבייה

האייס בלו יכול להתרבות באקווריום הביתי במידה ואין שותפים תוקפנים באקווריום בו הוא גדל.

 

מזון מומלץ

האייס בלו יתרגל למזון מסחרי בקלות. דג האייס בלו הוא אוכל כל, מזון מתאים לאייס בלו הוא מזון ציקלידים מסחרי וניתן לפנק אותו מידי פעם בקריל או ארטמיה. אין להאכיל את האייס בלו במזון שומני מאחר והדבר עלול להוביל למחלות מעיים. האייס בלו יכול להשמין בקלות ויש לשים לב להאכילו בכמות מזון נכונה ולא להגזים. האייס זקוק גם למזון צמחי, חשוב לשלב מספר סוגים של מזון בתזונתו השוטפת, במידה ותאכילו רק במזון בשרי הוא עלול לפתח את מחלת הMalawi Bloat. תמיד עדיף להאכיל דגים מספר פעמים ביום במנות קטנות של מזון מאשר 1-2 האכלות גדולות.

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *