אלפארו

שם בעברית

אלפארו

שם לועזי

alfaro knife livebearer

שם מדעי

cultartus alfaro

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

משריצים

מקור

קוסטה ריקה ניקרגואה ופנמה

נפח אק' מומלץ

לפחות 60 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 6 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

כללי

דג האלאפרו הינו דג די עמיד ומתאים למתחילים אך הוא לא זמין בקרב חנויות אלא בקרב מגדלים השם הנפוץ נובע מהשורה של שינוי, קשקשים לזווג כי טופס שדרית פועלת מהבסיס של הסנפיר אנאלי סנפיר הזנב. הגוף שלהם הוא צהבהב, עם זוהר כחול קרוב לצלעותיהם, לדגי האלפארו יש גופים שטוחים המאפשרים להם לשחות דרך זרמי מים חזקים עם פחות חיכוך. הצד הגחוני של הדג הזה יש כמו סכין שדרית. שדרית זה הוקם על ידי שתי שורות נערמו מקרוב של קשקשים בקצה האחורי של הגוף.

גידול באקווריום

האלפארו נמצא בטבע בנחלים עם הרבה גזעים ואבנים שנפלו וצמחייה חיה, יש לדמות את האקווריום כמה שיותר לסביבתו הטבעית של דג האלפארו, נפח אקווריום יהיה כ-60 ליטרים עם מרחב שחייה גדול. יש לשמור על ערכי מים טובים ולעשות החלפות מים של כ- 30% פעם בשבוע.

שותפים מתאימים

דג האלפארו הינו דג אגרסיבי,איתו משלבים דגים ממינו או דגים בגודל דומה ומזג דומה,הוא ישגשג באקווריום רק של בני מינו, ניתן לשלבו עם קורים גדולים טטרות גדולות משריצים בגודל דומה וכו'
זיהוי בין המיניםלזכרים יש גנופודיום וסנפירי גחון מורחבים המשמשים כדי לעורר את אזור הראש של הנקבה במהלך טקסי זיווג. נקבות גדולות יותר ושמנמנות

רבייה

רבייתו של דג האלפארו הינה קלה כל 3-4 שבועות הנקבה יכולה להשריץ 20-40 דגיגים את הדגיגים יש להאכיל במזון חי כגון ארטמיה תולעי דם וקליפורניה כמו כן ניתן לרסק את האוכל של הבוגרים לחתיכות קטנות או לקנות מזון יעודי לדגיגים הדגיגים יבקעו בגודל של שישה מילימטרים ובגיל שש חודשים יגיעו לבגרות מינית,יש להפריד את הדגיגים מהוריהם כי כן האלפארו יכולים לאכול את צאציהם.

מזון מומלץ

דגי האלפארו הינם טורפים אך ניתן להאכילם במזון יבש ניתן לתת חרקים קטנים כגון זחלי קמח חתוכים או שלמים תולעי קליפורניה ותולעי דם הינם מזון חי מצוין לאלפארו,חשוב לתת לאלפארו מזון עם הרבה חלבונים.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה