אמנון מצוי

שם בעברית

אמנון מצוי

שם לועזי

Tilapia

שם מדעי

Tilapia zilli

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

אגם טנגניקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 300 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

למגדלים מנוסים בלבד

גודל בוגרים

עד 30 ס"מ

התנהגות

תוקפני ביותר

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

20 – 28 מעלות

חומציות מים

5 – 7 pH

מליחות מים

כללי

האמנון המצוי או בכינויו "מושט" הינו דג יפיפה לאקווריומים, מקורו של האמנון המצוי הוא מנהרות ונחלים באפריקה אבל כיום בשל התנאים המורכבים ועמידותו לכמעט כל טמפ' האמנון נחשב למין פולש ונמצא כמעט בכל מקור מים מתוקים ובעיקר בירדן. דג האמנון מאופיין בצבעים כהים וסנפירים חדים.

 

גידול באקווריום

לדג האמנון המצוי יש לספק אקווריום בנפח של 300 ליטר לפחות, האקווריום צריך לכלול חצץ גרוס עם מסלעה מכובדת והרבה מקומות מסתור שגם יצרו שבירת קו ראייה עם שאר דיירי האקווריום.

 

שותפים מתאימים

בגלל רמת התוקפנות והטריטוריאליות שלו מומלץ לגדל פריט אחד באקווריום. למתחילים בנפחים קטנים, האמנון המצוי יהרוג כמעט כל דג שיתקרב לטריטוריה שלו, במידה ובחרנו בכל זאת לשכן את דג האמנון המצוי עם דגים נוספים יש לבחור בקפידה ציקלידים מאזור מחייתו בעלי רמת אגרסיביות זהה ובגודל זהה לשל האמנון המצוי.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים קל יחסית, הזכר יהיה יותר גדול מהנקבה ובעל צבעים מרשימים.

 

רבייה

הרבייה באקווריום הביתי אפשרית. האמנון המצוי הוא הורה מצויין, הזכר יקבע לעצמו טריטוריה וינקה אותה עד אשר תמצא נקבה, כאשר הנקבה תצטרף היא תעזור במלאכה ושם תטיל את ביציה, לרב יהיה זה על אבן או בתוך מערה, הזכר יפרה את הביצים כעבור 48 שעות הביצים יבקעו ויזונו משק החלמון בימים הראשונים לחייהם. הדגיגים תמיד יהיו בקרבת ההורים. כחודש לאחר הבקיעה הדגיגים יעזבו את ההורים וימשיכו בחייהם לבד.

 

מזון מומלץ

האמנון המצוי אוכל כל ויעדיף מזונות חיים כמו שרימפסים, תולעי דם חיות וכו' ויוכל בשמחה כל מזון איכותי לציקלידים, עדיפות לבשר, את האמון המצוי חובה לפחות פעם בשבוע להאכיל במזון המורכב מאצות.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה