אנציסטרוס L-370

שם בעברית

אנציסטרוס L-370

שם לועזי

Ancistrus sp L-370

שם מדעי

Ancistrus sp L-370

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שפמנוניים

מקור

נהר ריו טאפאג'וס שבדרום אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 90 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 12 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

26 – 28 מעלות

חומציות מים

6.8 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

אנציסטרוס L-370 הוא אחד ממני האנציסטרוס, שהם תתי מין של משפחת השפמנוניים, הנדירים ביותר באקווריומים הביתיים ברחבי העולם. תפוצתו בטבע של אנציסטרוס L-370 שהתגלה לראשונה בשנת מצומצמת מאוד ומתפרסת רק על שטחו נהר ריו טאפאג'וס שבדרום אמריקה. צבעו של אנציסטרוס L-370 הוא שחור עם נקודות לבנות בקוטר של 2 מילימטר. את האנציסטרוס L-370 נוהגים לפעמים לכנות אנציסטרוס אור הכוכבים, למרות שהאנציסטרוס אור הכוכבים הוא מין שונה לגמרי.

 

גידול באקווריום

אנציסטרוס L-370 הוא דג נדיר יחסית ויפה ביותר המגיע לגודל מרבי של 12 סנטימטרים שדורש אקווריום עם שלל מקומות מסתור ומצא חולי. יש לספק לאנציסטרוס L-370 אקווריום בסדר גודל של 90 ליטרים עם צמחייה וסלעים רבים. פילטרציה חזקה מומלצת וכמובן רמת חמצון גבוהה תועיל לדג. חשוב ליצור תאורה מעומעמת באקווריום שתדמה את בית הגידול הטבעי של הדג. מי האקווריום צריכים להיות בטמפרטורה מדויקת ביותר שבין 26 ל-28 מעלות צלזיוס ובעלי מידת חומציות שבין 6.8 ל-7.5 PH (אין מקום לטעויות של מתחילים עם דג זה). חובה לבצע החלפות מים של כ-20% ממי האקווריום פעם בשבועיים.

 

שותפים מתאימים

אנציסטרוס L-370 הוא דג שקט ורגוע, ולכן אפשר לשכנו עם דגים ממינים רבים כגון, מנקים ממנים שונים (או מאותו מין), קשתות, ברבוסים, טטרות, גורמים וכדומה. ניתן לשלב את האנציסטרוס L-370 עם ציקלידים תוקפניים יחסית, יש לשים לב שהוא יהיה בגודל מקסימלי ובנוסף לכך לדאוג למקומות מסתור רבים.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים אצל אנציסטרוס L-370 אפשרי, הזכרים מחזיקים "מברשת זיפים", שהם למעשה איברי החישה שלהם, על פיהם.

 

רבייה

בטבע הדג מטיל את הביצים בבורות שיוצר בבוץ וכיוון שבוץ באקווריום מלכלך מאוד את המים ולכן כמעט ולא לא משמשים בו הרבייה בשבי נדירה ביותר.

 

מזון מומלץ

אנציסטרוס L-370 הוא אוכל כל, לא בררן במיוחד. את האנציסטרוס L-370 ניתן לאכיל במזונות בשריים וצמחיים כגון, ארמטיה, תולעי דם, מלפפון, אפונה, ושלל פירות וירקות אחרים.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן