אפיסטוגרמה קאקאדו

שם בעברית

אפיסטוגרמה קאקאדו

שם לועזי

Cockatoo Cichlid

שם מדעי

Apistogramma Cacatuoides

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

דרום אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 120 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 8 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

טמפ' מומלצת

25 – 29 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

כללי

האפיסטוגרמה קאקאדו מגיע מנהרות דרום אמריקה. זן זה גודל והושבח בשל צבעיו היפים והעזים ונחשב לאחד מזני האפיסטוגרמות היפים ביותר.

 

גידול באקווריום

את האפיסטוגרמה קאקאדו יש לשכן באקווריום של לפחות 120 ליטר עם מקומות מסתור רבים כמו סלעים גזעים או צמחייה, אך חשוב להשאיר לו שטח שחיה פתוח. על התאורה באקווריום של האפיסטוגרמה קאקאדו להיות חלשה ויש לדאוג לצמחים צפים כדי שיהיו לו מקומות מוצלים באקווריום, זרימת מים חלשה אך פילטרציה חזקה חשובים בהחלט לתנאי מחייתו, ניתן לשבור את הזרימה החזקה עם נכוון אותה לזכוכית האקווריום. חצץ קוורץ גרוס מצע דק או חולי יגרמו להאפיסטוגרמה קאקאדו להרגיש במקומו הטבעי ולחפור בחצץ.

 

שותפים מתאימים

רצוי לא לשכן אפיסטוגרמה קאקאדו עם דגים גדולים ממנו או אגרסיביים בגלל אופיו הביישן.

 

זיהוי בין המינים

הנקבה תהיה קטנה יותר מהזכר והצבעים שלה בהירים יותר, סנפירי הזכר יהיו ארוכים יותר משל הנקבה ומחודדים ואילו סנפירי הנקבה מעוגלים.

 

רבייה

זהו זן אפיסטוגרמה הגדל במהירות ויגיעו לבגרות מינית כבר בגיל 5 חודשים. האפיסטוגרמה קאקאדו מטיל ביצים במערות. ברגע שהנקבה הטילה את הביצים הזכר יגיע לאזור ההטלה על מנת להפרות אותן. לאחר ההפריה הזכר עוזב את אזור ההטלה ומשאיר את העבודה לנקבה. הדגיגים יצאו לעולם לאחר כשבוע עד עשרה ימים ויש לחזק את הדיאטה שלהם באותה התקופה במזונות עשירים בחלבון.

 

מזון מומלץ

את האפיסטוגרמה קאקאדו ניתן להרגיל למזון יבש, הוא יזון ממזון בשרי אך חשוב לגוון לו גם מזון צמחי לפעמים, תולעי דם וארטמיה אחת לשבוע ישפרו את בריאותו ויחזקו את צבעיו.

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *