אקרה כחולה

שם בעברית

אקרה כחולה

שם לועזי

Blue acara

שם מדעי

Aequidens pulcher

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

קולומביה, פנמה, ונצואלה.

נפח אק' מומלץ

לפחות 180 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 16 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

20 – 29 מעלות

חומציות מים

6.5 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

דג האקרה הכחולה הינו דג מאוד צבעוני ויפה. לדג האקרה הכחולה ישנו מופע צבעים של כחול או ירוק מתכתי, עם קוים כהים ובוהקים. ישנו גם מופע צבעים של אלקטריק בלו. דג האקרה הכחולה דומה בצעירותו לדג גרין טרור, אך הוא אינו תוקפני כמוהו. גודלו הסופי מגיע ל-16 ס"מ.

 

גידול באקווריום

את דג האקרה הכחולה יש לשכן באקווריום בנפח של לפחות 180 ליטר לזוג. יש להוסיף לאקווריום אבנים שטוחות, שורשים או גזעים. באקווריום בו משוכן דג אקרה כחולה יש לשמור על החלפות מים סדירות וטובות ויש להשתמש בפילטרציה טובה. טמפרטורת מתאימה תהיה 20-29 מעלות צלזיוס וחומציות המים צריכה להיות 6.5-7.5.

 

שותפים מתאימים

דגי אקרה כחולה זכרים ילחמו ביניהם על טריטוריות. במידה וישנה נקבה גדולה מהזכרים היא תתקוף אותם. בעונת הרבייה, זוג הדגים יהפוך לאגרסיבי ביותר. את דג האקרה הכחולה יש לשלב עם ציקלידים אמריקאים באותו גודל. אין לשלב את דג האקרה הכחולה עם דגים קטנים ממנו שכן הוא יטרוף אותם.

 

זיהוי בין המינים

קשה להבדיל בין המינים של דג האקרה הכחולה, אך לזכרים ישנו סנפיר גב וסנפיר אנאלי גדולים משל הנקבות.

 

רבייה

יש לגדל באקווריום קבוצה של 4-6 דגים עד להיווצרות זוג. על מנת לזרז את ההטלה יש להעלות את טמפרטורת המים ל-28 מעלות צלזיוס. הנקבה תטיל כמה מאות ביצים על אבן שטוחה או על גזע באקווריום והזכר יפרה אותם, הביצים יבקעו כעבור 3 ימים. כעבור שבוע הדגיגים ישחו באופן עצמאי. ההורים הינם הורים טובים ויגנו על דגיגיהם. את הדגיגים אפשר להאכיל בארטמיה מובקעת או במזון מפורר לאבקה.

 

מזון מומלץ

דג האקרה הינו אוכל כל, אך הוא יעדיף תזונה בעיקר בשרית. ניתן להאכיל את דג האקרה הכחולה בתולעי דם, לב בקר, וארטמיה. דג האקרה אינו בררן בתזונתו ויקבל באקווריום הביתי את רוב המזונות היבשים, יש לגוון לו בין בשרי לצמחי כאשר רב תזונתו תהיה בשרית.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן