ארואנה

שם בעברית

ארואנה

שם לועזי

Arowana

שם מדעי

Osteoglossum bicirrhosum

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

דגים אחרים

מקור

נהר האמזונאס, ברזיל.

נפח אק' מומלץ

לפחות 800 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

למגדלים מנוסים בלבד

גודל בוגרים

עד 100 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

בשרי

טמפ' מומלצת

24 – 27 מעלות

חומציות מים

6 – 7 pH

מליחות מים

כללי

דג הארואנה, הידוע גם בשם דג דרקון ודג גן עדן (בתרגום חופשי), הוא דג הקיים עוד מהעידן הפרהיסטורי. מקורו באזורים מוצפים בנהר האמזונס שבדרום אמריקה. דג הארואנה גדל לגודל של 100 ס"מ/מטר ובטבע יעבור גם את הגודל הזה ויגיע לגודל של עד 150 ס"מ/מטר וחצי. דג הארואנה הנפוץ הוא מסוג "סילבר"- כסוף. דג הארואנה מגיע במספר "מופעים" ו"דגמים" ולכל אחד מהם מחיר שונה, הארואנה סילבר עולה בימנו לפריט בגודל של ממוצע 300 ש"ח, לעומת זאת ארואנה שחורה באותו גודל תעלה 700 ש"ח בערך, בנוסף לכך יש סוגים נוספים כמו ארואנה אדומה שמחיריה בשמיים (מעל 2,500 ש"ח לפריט בגודל 15 ס"מ) וארואנה אפריקאית וכו' (המחירים שנכתבו הם ממוצעים בימנו ותקפים לארצנו). בכללי דג הארואנה די נפוץ בימנו ומצוי בחנויות. דג הארואנה הוא די תוקפני ואגרסיבי. קצב גדילתה של הארואנה די מהיר.

 

גידול באקווריום

דג הארואנה חי לרוב בקצה המים של האקווריום, אך הוא דורש אקווריום יותר ארוך ועמוק מאשר גבוהה, אך לגובה יש גם חשיבות, ארוך אקווריום מתאים לארואנה הוא 160 ס"מ, גובהו לפחות 60 ס"מ ועומקו החל מ- 55 ס"מ. הארואנה הוא דג חזק יחסית אך עדיין דורש תנאי מים מעולים, לכן יש להשתמש בפילטרציה חזקה שתעשה לפחות פי 4.5 מנפח האקווריום והחלפות מים מסיביות של 40% בשבוע ושאיבות רפש אחת לשבועיים, כל זה נעשה מאחר ודג הארואנה נוטה גם ללכלך את האקווריום בגלל הפרשותיו. דג הארואנה דורש מקומות מסתור מועטים, גזעים, צמחים וסלעים יהיו נהדרים לנושא, אך אין לשים שום דבר בחלקו העליון של האקווריום מאחר ודג הארואנה שוחה שם לרוב וזה יפריע לו.

 

שותפים מתאימים

דג הארואנה הוא טורף מובהק, הוא יאכל כל דג שיכנס לפיו, יש לשלבו עם דגים אגרסיביים כמוהו כמו פיקוקי באס, אוסקרים, פאקואים וכו'… חסרי חוליות קטנים יהוו לא מזון.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים קשה עד בלתי אפשרי.

 

מזון מומלץ

דג הארואנה לרוב מגיע לחנות כאשר הוא אוכל כבר מזון ייבש, אך יש לבדוק זאת. במדיה וקניתם דג שלא אוכל מזון ייבש ניתן להרגילו למזון צף ייבש. בכללי תזונתו תהיה מורכבת ממזון בשרי בלבד, ניתן להאכילו בדגים שרימפסים חיים וקפואים, תולעי דם, תולעים חיות, מזון ייבש בשרי, ארמטיה ומזונות דומים.

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *