בוטיה בירדי

שם בעברית

בוטיה בירדי

שם לועזי

birdi loach

שם מדעי

botia birdi

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

בינוניים

מקור

אסיה -הודו, פקיסטאן

נפח אק' מומלץ

לפחות 110 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 18 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

טמפ' מומלצת

23 – 27 מעלות

חומציות מים

6 – 7.2 pH

מליחות מים

כללי

דג הבוטיה בירדי הוא אחד הדגים היפים ממשפחת הבינוניים דג זה מאופיין בצבעים מנומרים בגווני חום חלש וחום חזק-שחור. דג זה רגוע ושלו ומגיע בקושי לארץ לכן נחשב כנדיר. דג הבוטיה בירדי כמו כל הבוטיות יחיה בקרקעית האקווריום מקורו של דג זה מאסיה-הודו ופקיסטאן.

 

גידול באקווריום

יש להוסיף לאקווריום בו משוכן בוטיה בירדי גזעים ואבנים והרבה מקומות מסתור רבים על מנת ליצור לדג סביבה דומה לזאת שבטבע. דג הבוטיה בירדי דורש אקווריום לא פחות מ110 ליטר ומרחב שחיה די גדול. דג זה הוא דג שצריך להיות עם לפחות ארבע פרטים מכיוון שבטבע דג זה מגיע בלהקות של מאות דגים. יש לדאוג שיהיה באקווריום בו משוכן הדג פילטרציה חזקה ביותר שעושה לפחות שלוש פעמים את האקווריום.

 

שותפים מתאימים

דג הבוטיה בירדי הינו דג רגוע ושליו אשר יעדיף מאוד את חברת בני מינו אך אפשר לשכן אותו עם דגים שקטים ורגועים כמו רוב דגי הקהילה המוכרים ודגים נוספים בגודלו אין לשכן דג זה עם ציקלידים טורפים.

 

זיהוי בין המינים

קשה מאוד להבדיל בין הזכרים לנקבות והשיטה מומלצת רק למנוסים בגלל ששיטה זאת מכאיבה לדג השיטה היא ללחוץ על בטנו של הדג ואם זה זכר הפפילה תעמוד ותראה כך V ואם זאת נקבה אז היא תראה כך U דרך אגב שיטה זאת עובדת כמעט על כל הדגים.

 

רבייה

לא תועדה רבייה באקווריום הביתי אך יש דיווחים שהדג נודד בנהר הג'הלום (הודו) ומטיל על מצע חולי בחודשים יולי אוגוסט.

 

מזון מומלץ

מזון מתאים לבוטיה בירדי ייהיה מזון שעיקרו בשרי. בעקרון הבוטיה בירדי תאכל אוכל שוקע, אוכל קפוא כמו ארטמיה, ותולעים אדומות. יש לגוון בתזונתו וניתן לתת גם מזון צמחי מידי פעם

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן