בוטיה טייגר

שם בעברית

בוטיה טייגר

שם לועזי

Tiger loach

שם מדעי

Syncrossus helodes

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

בינוניים

מקור

קמבודיה, לאוס ותאילנד

נפח אק' מומלץ

לפחות 100 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 15 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

טמפ' מומלצת

23 – 29 מעלות

חומציות מים

6.7 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

בוטיה טייגר, אשר משתייך למשפחת הבינוניים ומגיע אלינו בעיקר מנהרות ואגמים בקמבודיה ובתאילנד, הוא אחת הבוטיות היפות והמיוחדות ביותר שקיימות. מבנה גופו מוארך ובהתאם למבנה כל הדגים ממשפחתו, פיו מעוקל כלפי מטה- מה שעוזר לו בחיפושיו אחר מזון בקרקעית האקווריום או בקרקעית הנחל בטבע. מופע צבעיו של דג זה כולל גוף בצבע אפור- חום המעוטר בפסים אנכיים בצבע כתום ובנקודות שחורות בחלקו התחתון של גוף הדג. בניגוד לשאר הדגים ממשפחתו, הבוטיה טייגר מגיע לגודל ניכר של כ15 ס"מ ואף נצפו פרטים שהגיעו לגדלים של כ20 ס"מ ויותר.

 

גידול באקווריום

בניגוד לשאר חברי משפחתו, דורש הבוטיה טייגר עקב גודלו אקווריום בנפח של 100 ליטרים לכל הפחות, כאשר מידותיו הגדולות מתרכזות באורכו וברוחבו של האקווריום. יש לספק לדג זה פילטרציה נאותה ולדאוג להחלפות מים סדירות, שכן הוא נחשב לדג מלכלך ביחס לגודלו. את האקווריום בו משוכן הבוטיה טייגר יש לעצב בצורה שתאפשר לו מרחב שחייה ניכר בחלקו התחתון של המיכל(איזור הקרקעית בו הוא נמצא רוב חייו). עם זאת, יש לספק לבוטיה טייגר גם מקומות מסתור רבים למדי.

 

שותפים מתאימים

מדובר באחת הבוטיות היותר תוקפניות. בוטיה טייגר אינו נחשב דג תוקפני מאוד, אך ביחס לחברי משפחתו ידוע כחריג מבחינה זו. שותפים מתאימים לויהיו ציקלידים לא אגרסיביים במיוחד ודגי חתול שונים אשר יש ביכולתם להתנגד לתוקפניותו.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים אינו אפשרי.

 

רבייה

רבייה באקווריום הביתי ידועה כאפשרית, אך עם זאת אין כל עדויות על הגורמים לזירוזה או על אופן התבצעותה.

 

מזון מומלץ

בוטיה טייגר הינו אומיבור(אוכל כל). בטבע ניזון דג זה מחרקים וחסרי חוליות בעיקר. באקווריום הביתי יאכל שלל מזונות מסחריים מתאימים לבוטיות על בסיס בשרי. מומלץ בחום "לפנק" את הבוטיה טייגר פעם עד פעמיים בשבוע באמצעות האכלה באוכל חי או קפוא כדוגמת תולעי דם, שרימפסים, ארטמיה וקריל. נכתב ונערך ע"י: MR.11

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן