בוטיה פקיסטני

שם בעברית

בוטיה פקיסטני

שם לועזי

Lohachata Botia Loach

שם מדעי

Botia Lohachata

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

בינוניים

מקור

פקיסטן, הודו

נפח אק' מומלץ

לפחות 120 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 15 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

טמפ' מומלצת

25 – 28 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

כללי

בוטיה פקיסטני הוא דג ממשפחת הבינוניים המגיע אלינו מאסיה- אזור הודו ופקיסטן- כפי ששמו מרמז. צבע גופו הוא זהב עד כסוף וכמו שאר דגי הבוטיה הוא מאופיין בארבע שפמים קטנים ליד פיו. פסים שחורים בתצורה מעניינת עוברים על גופו בצורה של מעין רשת. למרות שמקובל לחשוב כי לדגי הבוטיה אין קשקשים, לבוטיה הפקיסטנית יש קשקשים קטנים על גופו. בוטיה פקיסטני הוא דג פעלתן הנובר במצע בחיפוש אחר מזון.

 

גידול באקווריום

תנאים אופטימליים עבור הבוטיה הפקיסטני יכללו אקווריום בנפח מינימלי של לפחות 120 ליטר, עם מערות, חורים ומקומות נוספים למחבוא. מאחר ומקורו בנחלים, הוא צריך זרמי מים פעילים באקווריום הביתי ויש לדאוג לערכי מים טובים ויציבים. יש לבצע החלפות מים סדירות מלוות בשאיבות רפש. הבוטיה הפקיסטני אוהב לנבור בחצץ בחיפוש אחר מזון ולכן אף על פי שלא יפגע באופן ישיר בצמחים, פעולה זו עלולה לגרום לעקירה של צמחים ופגיעה בשורשיהם. מצע גרוס יטיב עם הבוטיה הפקיסטני שכן הוא יוכל לנבור בו ולא יפצע. הדג בוטיה פקיסטני נחשב לדג חזק מאוד וישרוד טעויות של מתחילים.

 

שותפים מתאימים

הבוטיה פקיסטני הינו דג להקה, לכן יש לשכנו בלהרה של לפחות 4 פריטים מבני מינו. הדג נחשב לדג פעלתן ואקטיבי באקווריום, הוא ישחה בעיקר בחלק התחתון של המיכל- שוכן קרקעות. ניתן לשלב את הבוטיה הפקיסטני עם דגי קהילה שונים כגון גורמים, מולים, ברבוסים ודגים נוספים. מאחר והדג נחשב לאנרגטי הוא עלול להציק לדגים אחרים ואף לגרום לפציעות ונזק פיזי על גופם, לכן יש למנוע שילוב עם דגים עדינים ואיטיים.

 

זיהוי בין המינים

לא ניתן לזהות בין המינים בדג בוטיה פקיסטני, הזכר והנקבה דומים לחלוטין.

 

רבייה

הרגלי הרבייה של בוטיה פקיסטני לא תועדו ולא ידוע על רבייה מוצלחת בשבי.

 

מזון מומלץ

הבוטיה פקיסטני הינו אומניבור, כלומר- אוכל כל. יש להאכיל את הבוטיה פקיסטני במזון שוקע, רצוי מזון בשרי. אין להסתמך על כך שהדג ימצא שאריות באקווריום וחשוב לוודא שהאוכל מגיע אליו. ניתן לגוון במזון חי כגון תולעי דם, תולעי קליפורניה, ומזונות נוספים.

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *