בוטיה קובוטיה

שם בעברית

בוטיה קובוטיה

שם לועזי

Marble Loach, Cloud Botia

שם מדעי

Botia kubotai

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

בינוניים

מקור

בורמה, מלזיה

נפח אק' מומלץ

לפחות 120 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 13 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

6 – 7 pH

מליחות מים

כללי

בוטיה קובוטיה הוא דג שוכן קרקעית יפייפה, אולי אחד היפים במשפחת דגי הבוטיה, צבעו חום עם נקודות לבנות. מקורו באסיה, בעיקר באזור הודו.

 

גידול באקווריום

בוטיה קובוטיה הוא דג חברותי מאוד אשר זקוק לחברת בני מינו כדי לשגשג ולכן יש להחזיקו בקבוצות של שלושה פריטים לפחות. האינטראקציה בין דגי הבוטיה קובוטיה משעשעת וניתן לראותם עולים אחד על השני או סתם משחקים ביחד. הבוטיה קובוטיה גדלה לגודל של עד 13 ס"מ. מופע הצבע של דג הבוטיה קובוטיה ישתנה במהלך חייו וכאשר יגיע לבגרות גופו כבר יהיה מכוסה בדוגמאת צבע מנומרת ומרהיבה. אקווריום אידיאלי עבור בוטיה קובוטיה יכלול שפע מקומות מסתור כדי לתת לדג את הביטחון אותו הוא צריך. מומלץ ליצור זרם מים חזק באקווריום מאחר ובית הגידול הטבעי של דג הבוטיה קובוטיה הוא נחלים ונהרות ולדאוג לפילרציה חזקה שכן זג זה רגיש לערכי מים ועלול לחלות בקלות.

 

שותפים מתאימים

את דגי הבוטיה קובוטיה יש לשכן במינימום 5 פריטים כיוון שאלו דגי להקה, ניתן לשכנם עם דגים שלווים ורגועים נוספים אשר גדולים יותר מגודל הפה שלהם שכן לא יהפכו למזון.

 

זיהוי בין המינים

הבדל בין המינים קשה, הזכרים בד"כ גדולים ורזים יותר מהנקבות.

 

רבייה

הרגלי הרבייה של בוטיה זאת אינם ידועים.

 

מזון מומלץ

בוטיה קובוטיה הוא דג אוכל כל ובדרך כלל יקבל את התזונה שלו משאריות המזון של הדגים האחרים באקווריום. למרות זאת, יש לרכוש מזון שוקע עבור שוכני קרקעית כדי להבטיח שהבוטיה קובוטיה מקבלת תזונה מספקת של מזון בשרי וצמחי, ניתן לפנק את הבוטיה עם מזון חי כמו תולעי דם אחת לשבוע.

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *