בוטיה ראש סוס

שם בעברית

בוטיה ראש סוס

שם לועזי

Horseface Loach

שם מדעי

Acanthopsis choirorhynchus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

בינוניים

מקור

אסיה

נפח אק' מומלץ

לפחות 100 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 20 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

כללי

בוטיה ראש סוס הוא דג שליו וביישן, פעיל בעיקר בלילה (אך לא רק) אשר יסתדר היטב באקווריום קהילתי. התנהגותו שובה לב, בוטיה ראש סוס אוהב להתחפר בחול כאשר מידי פעם הוא מוציא את הראש החוצה ומתצפת על הסביבה. בוטיה ראש סוס נבהל מתנועה מהירה ויצלול אל תוך החול כאשר הוא מבוהל. זהו דג קל להחזקה ותענוג אמיתי לצפיה בשל התנהגותו הלא שיגרתית. גופו של דג הבוטיה ראש סוס ארוך ודק וראשו מזכיר ראש של סוס בצורתו, מכאן מקור שמו.

גידול באקווריום

קיימות ווריאציות צבע רבות לבוטיה ראש סוס ומופע הצבע שלו משתנה בהתאם למקורו. מופע הצבע הנפוץ בחנויות הוא בוטיה ראש סוס עם גוף אפרפר ופסים שחורים. אקווריום מתאים לדג הבוטיה ראש סוס יהיה בעל מצע חולי עמוק של 5 ס"מ ומקומות מסתור רבים שיוצרו ע"י סלעים, שורשים, גזעים וצמחיה. באקווריום של בוטיה ראש סוס יש לשמור על איכות מים טובה.

שותפים מתאימים

בוטיה ראש סוס זקוק לחברת בני מינו ויש לשכנו בקבוצות של לפחות 4 מבני מינה, ניתן לשכנם עם דגים שקטים ורגועים שלא יוכלו להיכנס לפיהם.

זיהוי בין המינים

נקבות בוטיה ראש סוס בדרך כלל ארוכות יותר מהזכרים ואזור הבטן שלהן מלאה יותר.

רבייה

רביה מוצלחת באקווריום הביתי לא תועדה.

מזון מומלץ

בוטיה ראש סוס אינו אכלן בררן ויקבל את רובי סוגי המזון בשמחה, חשוב לגוון לו עם מזון בשרי וצמחי, פינוק אמיתי עבור דג זה הוא מזון ארטמיה או תולעי דם. יש לשים לב שהמזון מגיע לבוטיה ראש סוס מאחר וזהו דג ביישן יחסית ולא ילחם על המזון.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן