בלאק טייגר שרימפ

שם בעברית

שרימפ בלאק טייגר

שם לועזי

Black Tiger Shrimp

שם מדעי

Caridina cantonensis sp. "Black Tiger"

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

שרימפסים

מקור

סין

נפח אק' מומלץ

לפחות 30 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

למגדלים מנוסים בלבד

גודל בוגרים

עד 3 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

23 – 26 מעלות

חומציות מים

6.5 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

הבלאק טייגר שרימפ הינו שרימפ חדש בתחביב. הבלאק טייגר שרימפ אינו נמצא בטבע אלא רק אצל מגדלים. הבלאק טייגר שרימפ נוצר על ידי כך שהפסים של הטייגר שרימפ ה"רגיל" התרחבו עד למצב שהוא הפך לשחור כולו, זאת בסיבה שהוא אינו קיים בטבע. רוב האנשים חושבים שהבלאק טייגר שרימפ נוצר משרימפ דבורה שפסיו התרחבו עד שהוא הפך לשחור, זה לא נכון כמובן. ישנן שתי וירציות לבלאק טייגר שרימפ, 1- שרימפ שחור עם עיניים כתומות- שווה הרבה יותר, 2- שרימפ שחור עם עיניים שחורות- שווה הרבה פחות מהעיניים הכתומות.

 

גידול באקווריום

יש להצטייד באקווריום שנפחו לא קטן מ- 30 ליטרים. יש לספק לבלאק טייגר שרימפ צמחייה שופעת, גזעים וסלעים. הבלאק טייגר שרימפ חיי במים רכים, כתוצאה מכך צריך לספק לו מי אוסמוזה. יש לשמור על החלפות מים סדירות(10% ובמקרים הקשים 20%) ופרמטרים יציבים וקבועים של מים.

 

שותפים מתאימים

לא מומלץ לשכן את הבלאק טייגר שרימפ עם דגים בגלל גודלו הזעיר. הבלאק טייגר שרימפ יעדיף אקווריום יעודי משלו. אם בכל זאת משכנים אותו עם דגים הדגים הכי מומלצים לשכנו איתם הם האוטוצינקלוס/אוטוצינקלוס זברה.

 

זיהוי בין המינים

בזמן שהבלאק טייגר שרימפ לא הגיע לבגרות מינית אי-אפשר להבדיל בין המינים. כאשר הנקבה בהריון ניתן לראות את הביצים, לפעמים גם קשה לראות את הביצים בגלל הצבע השחור של השרימפ והצבע הכהה של הביצים(חום). הנקבה גדולה קצת מהזכר.

 

רבייה

הרבייה קשה מאוד. גם המגדלים המנוסים ביותר לא תמיד הצליחו להשאירו בחיים שלא לדבר על רבייה.

 

מזון מומלץ

אוכל כל. יש להאכילם במזון משובח יעודי לשרימפים, מלפפונים, קישואים וכדומה.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן