ברבוס אודסה

שם בעברית

ברבוס אודסה

שם לועזי

Odessa Barb

שם מדעי

Puntius padamya

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

קרפיוניים

מקור

דרום מזרח אסיה

נפח אק' מומלץ

לפחות 80 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 7 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

טמפ' מומלצת

23 – 28 מעלות

חומציות מים

6.5 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

ברבוס אודסה הוא בין משפחת הברבוסים בין היפים שיש, אופיו הנוח ומראהו המדהים הופכים אותו, יחד עם היותו נפוץ, לדג קהילה מושלם. פריטים מוצלחים יציגו גוף כסוף מדהים אשר חוצה אותו פס אדום מתכתי הנמשך עד העיניים אשר לקראת סופו כתם עגול/אלפסי שחור, צבע העיניים של הברבוס אודסה הינו אדום. פרט לסנפיר הזנב, שהוא אדום שקוף, שאר הסנפירים הם צהבהבים ועליהם פסים שחורים מאונכים. מקורו הגיאוגרפי של הברבוס אודסה הוא דרום מזרח אסיה. שמו של הדג נובע משם הנמל באוקרינה שמימנו הופץ.

 

גידול באקווריום

את הברבוס אודסה יש לשכן באקווריום שנפחו 80 ליטר ומעלה עם מרחב שחייה גדול. רצוי לשים מצע ככה וצמחים באקווריום על מנת להשיג מופעי צבעים יפים. הברבוס אודסה אינו רגיש לערכי מים ולכן יתאים למתחילים אך יש לדאוג להחלפות מים קבועות שכן יתרמו רבות.

 

שותפים מתאימים

דג שקט מאד, רצוי לשכנו בלהקות גדולות של 6-10 פריטים, אין לשכנו עם דגים אגרסיביים או גדולים ממנו. למרות זאת, יש להימנע משיכונו עם דגים איטיים ובעלי שובלים ארוכים כמו סקלרים או דגי קרב. כמובן ששילובו עם שרימפסים הוא רעיון רע ואין לעשות זאת שכן הם יהפכו למזון חי.

 

זיהוי בין המינים

הזיהוי קשה, לעיטים הנקבות גדולות יותר מהזכרים ומלאות יותר.

 

רבייה

יש להכין אקווריום ייעודי לרבייה שבו ישתלו צמחים צפופים ונמוכים כמו למשל צמח הג'אווה מוס שכן הברבוס אודסה הוא מתיל בתפזורת. האכלה במזון חי תעודד רבייה וניתן להאכיל בתולעי דם, שרימפסים, תולעי קליפורניה חתוכות ועוד. חומציות של 7.5PH, קשיות של 5-6GH וטמפרטורה של 22-24 מעלות הם התנאים האידאליים לרבייה. הדגיגים יבקעו לאחר יום 1, וניתן להאכיל אותם במזון של ההורים כאשר הוא מפורר או מזונות מיועדים לדגיגים. הדגיגים רגישים מאד לסטרס ולכן לאחר ההטלה יש להימנע משינוי של ערכי מים וכל דבר הגורם לסטרס ראו מדריך באזור המדריכים.

 

מזון מומלץ

הברבוס אודסה הוא אוכל כל, יאכל בשמחה מזון איכותי ולפינוק פעם בשבוע שתיים מזון חי אשר יתרום לבריאותו ומופע צבעיו.

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *