ברבוס פנדה

שם בעברית

ברבוס פנדה

שם לועזי

Panda Barb

שם מדעי

Puntius Fasciatus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

קרפיוניים

מקור

אסיה

נפח אק' מומלץ

לפחות 120 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 12 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

טמפ' מומלצת

20 – 25 מעלות

חומציות מים

6 – 7 pH

מליחות מים

כללי

הברבוס פנדה הוא דג גדול יחסית ממשפחת הבארבים- גדל עד לכ-12 ס"מ. מקורו באסיה, באזור הודו. הוא מאופיין בגוף לבן עם פסים ונקודות שחורים המזכירים את צבע דוב הפנדה. על ראשו כתם כתום.

 

גידול באקווריום

הברבוס פנדה דורש אקווריום בנפח מינימלי של 120 ליטר, מקומות מסתור רבים וצמחיה צפופה באזורים מסויימים, צמחים מומלצים הם צמחים בעלי עלים רחבים. הם יעריכו מאוד מים מחומצנים והחלפות מים עם שאיבות רפש באופן סדיר.

 

שותפים מתאימים

יש לשכן את הברבוס פנדה ב-6 פריטים לפחות, שותפים מתאימים הם דגי קהילה שלווים כגון: בארבים אחרים, טטרות וניאונים ניתן גם ציקלידים שלווים כגון: רמירז, דיסקוס ואוארו.

 

זיהוי בין המינים

הבחנה בין המינים של הברבוס פנדה קלה, הנקבה שמנה וצבעונית יותר מהזכר.

 

רבייה

רבייה אפשרית, יש לשכן קבוצה של ברבוס פנדה ביחס של 5 נקבות על זכר אחד. בכדי לעודד רבייה יש להאכיל במזונות חיים. לאחר ההטלה יש להפריד את ההורים מחשש לאכילת הביצים. הביצים יבקעו לאחר 24-48 שעות והדגיגים יתחילו לשחות כיממה אחרי הבקיעה. יש להאכילם במזון על בסיס אינפוזוריה או מזון מפורר עד שיוכלו לאכול את המזון של הבוגרים בשלמותו.

 

מזון מומלץ

אוכל מתאים לברבוס פנדה הוא מזון צמחי ובשרי, הם יעריכו מזון דפים או גרגירים איכותי. מדי פעם אפשר לצ'פר אותם במזונות חיים או קפואים כגון שרימפסים קצוצים ותולעי דם.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן