ברבוס שרי ברב

שם בעברית

ברבוס שרי ברב

שם לועזי

Cherry barb

שם מדעי

Barbus titteya

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

קרפיוניים

מקור

סרי לנקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 60 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 5 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

טמפ' מומלצת

22 – 26 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

כללי

ברבוס שרי ברב הוא אחד ממיני דגי הבארב הפופולאריים ביותר בעולם. שמו של הברבוס שרי ברב ניתן לו בשל צבע גופו האדום-דובדבן של הזכר בתקופת הרביה. להקה דגי ברבוס שרי ברב משגשגת מוסיפה המון צבע ותנועה באקווריום הביתי. ברבוס שרי ברב הוא דג עמיד וחזק המתאים למגדלים מתחילים. כמו רוב דגי הבארב, זהו דג פעלתן המהווה תוספת כיפית לאקווריום.

 

גידול באקווריום

ברבוס שרי ברב יכול להיות קצת ביישן לפעמים ויעדיף איזורים מוצלים באקווריום. אקווריום עם הרבה צמחיה צפופה וצמחים צפים על פני המים יצרו תנאי גידול מושלמים עבור דגי הברבוס שרי ברב. מצע כהה ואזור פתוח לשחיה במרכז האקווריום יעזרו לשיגשוגו של דג השרי ברב. בטבע ניתן למצוא את הברבוס שרי ברב בנהרות ומקווי מים מוצלים, בעיקר ברחבי סרי לנקה. הברבוס שרי ברב מעדיף מים בעלי זרימה איטית.

 

שותפים מתאימים

ברבוס שרי ברב הוא דג להקה ויש לשכנו בלהקה של 5 דגי ברבוס שרי ברב לפחות. שותפים מתאימים ללהקה של הברבוס שרי ברב הם דגים רגועים אחרים בגודל דומה.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין ברבוס שרי ברב זכר לנקבה אפשרי אך קשה מאוד כאשר הדג צעיר. כשהשרי ברב מתבגר הזכר מקבל צבע אדמדם ומבנה גוף דק. הנקבה קטנה יותר ועגלגלה.

 

רבייה

רבייה של דגי ברבוס שרי ברב באקווריום אפשרית, אקווריום שופע בצמחיה אשר מעלים בו את הטמפרטורה בהדרגה ובזהירות יהווה בסיס מצוין לרביית ברבוס שרי ברב. הדגיגים יבקעו לאחר 24 שעות ויש להאכילם במזון דפים טחון דק וארטמיה.

 

מזון מומלץ

ברבוס שרי ברב הוא אוכל כל, יש לגוון בתזונתו מזון בשרי וצמחי כאחד, ניתן להאכיל את הברבוס שרי ברב גם בארטמיה או תולעי דם פעם בשבוע כפינוק.

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *