ברביס

שם בעברית

ברביס

שם לועזי

Brevis Shelldweller

שם מדעי

Neolamprologus Brevis

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

אגם טנגניקה, אפריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 40 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 5 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

בשרי

טמפ' מומלצת

24 – 26 מעלות

חומציות מים

8 – 8 pH

מליחות מים

כללי

ברביס הוא דג אשר נאמן לשמו הלועזי (Brevis Shelldweller) זהו ציקליד קטן אשר מתחבא בתוך צדפות והוא מגיע אלינו מאגם טנגניקה שבאפריקה. בטבע ציקליד הברביס תובע לעצמו שטח קטן מאוד ועל כן הוא נוח מאוד לגידול.

 

גידול באקווריום

יש לשכנם באקווריום המכיל הרבה צדפות וקונכיות וכמו כן לארגן להם הרבה מקומות מסתור רבים כדי לאפשר להם להמנע ממלחמות על מיקום וטריטוריה. על נפח האקווריום להיות מינימום 40 ליטר והטמפ' צריכה להיות בין 24 ל-26 מעלות. פילטרציה טובה וערכי מים טובים ישמרו על בריאות הדג והוא יחזיר על כך בצבעים יפים. הברביס נחשב לדג שקל לגדל ונחשב לחוויה לימודית טובה עבור כל חובב דגים. הם בדרך כלל ידידותיים לצמחיה ובראש סדר העדיפויות שלהם עומד ניקיון הבית שלהם והם די מצחיקים ושקדנים בעודם עומלים לסדר לעצמם את המגורים (בדרך כלל בתוך קונכיה או צדפה) הכי נקיים ונוחים שאפשר.

 

שותפים מתאימים

הברביס הוא דג שליו ולא מסתדר עם דגים תוקפניים. יש לשכן אותם עם ציקלידים נוספים מאגם טנגניקה בגדלים דומים אשר גם נחשבים לשלווים ולא תוקפניים.

 

זיהוי בין המינים

הזכר גדול יותר מהנקבה ושפתיו נפוחות ונוטות כלפי מעלה בעוד הנקבה עם שפתיים עדינות ופונות קדימה.

 

רבייה

על מנת שתתרחש רבייה יש לאכלס 3 נקבות על כל זכר, הזכר ישמור על הקונכייה ויעשה תוקפני כלפי שאר הדיירים באקווריום הביתי. בזמן הרבייה ולאחריה אין לבצע שום שינוי באקווריום לא דגים חדשים לא שינוי דקורציה ולא להכניס ידיים לאקווריום אם זאת רצוי לעלות את תדירות החלפות המים במקום אחת לשבוע אז אחת לשבועיים שכן ברגע שהדג יהיה בסטרס הוא יפגע בביצים העדינות, מומלץ להוציא את הדגיגים מהאקווריום ולהעבירם לאקווריום ניפרד לאחר שהם יוצאים מהקונכייה. הנקבה תטיל בין 15 ל30 ביצים בכל הטלה.

 

מזון מומלץ

בטבע הברביס ניזון מחסרי חוליות אך באקווריום הביתי ניתן להאכילו במזון יבש ואף רצוי.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן