גאופגוס ברזיליינסיס

שם בעברית

גאופגוס ברזיליינסיס

שם לועזי

Pearl Earth-eater

שם מדעי

Geophagus Brasiliensis

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

דרום אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 300 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 28 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

טמפ' מומלצת

24 – 27 מעלות

חומציות מים

6.2 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

דג הגאופגוס ברזיליינסיס, או בכינויו גאופגוס פנינה, הינו דג יפה ומיוחד מאוד. כמו כל "אכלני האדמה", הדג מאופיין בהתנהגות מוזרה ביותר- בטבע, הוא לוקח אדמה (או באקווריום- חצץ) ומסנן מתוכה פירות או מאכלים אחרים. מקורו של הדג בנהר האמזונס שבדרום אמריקה. הגאופגוס ברזיליינסיס מאופיין בגוף שרירי וחזק במיוחד. ברגע הגיעו לגיל בגרות, הדג מפגין צבעים מדהימים ומרהיבים של אדום בוהק בסנפירים, ונקודות כחולות לאורך כל הגוף, המדמים פנינים (מכאן הגיע כינויו). גודלו הסופי מגיע עד לכ-28 ס"מ.

 

גידול באקווריום

הגאופגוס ברזיליינסיס דורש אקווריום באורך של 1.20 ס"מ ובנפח 300 ליטר לפחות עם שותפים ואילו לזוג 150 ליטר לפחות. רצוי לספק לו חצץ חולי בכדי להקל על סינון החול ודקורציה מתאימה רצוי סלעיה אשר תדאג להרבה מקומות מסתור. הגאופגוס ברזיליינסיס דורש איכות מים טובה ולכן באקווריום שלו יש לדאוג לפילטרציה חזקה והחלפות מים גדולות ושבועיות.

 

שותפים מתאימים

שותפים מתאימים להגאופגוס ברזיליינסיס הם דגים נוטים לתוקפנות מאזור דרום אמריקה ורצוי מנהר האמזונס.

 

זיהוי בין המינים

הבדלה בין המינים קלה יחסית, זכר הגאופגוס ברזיליינסיס מפתח בליטה גדולה יותר משל הנקבה על ראשו, מגדל סנפירים ארוכים יותר וגדול משמעותית מהנקבה.

 

רבייה

רבייתו של דג זה נחשבת קלה בגודל של כ-12 ס"מ הזוג יהיה מוכן לרבייה. יש לדאוג לפילטרציה טובה ולטמפרטורה של בין 24-27 מעלות. הזוג יבחר אבן נקייה במקום חשוך באקווריום, ולאחר מכן הנקבה תטיל כ-800 ביצים. אם זאת, כ-200 ביצים בלבד יופרו. לאחר יומיים הביצים יבקעו וההורים יטפלו במסירות בדגיגים וישמרו מכל משמר על הדגיגים שלהם. יש להאכיל את הדגיגים במזון פתיתים קצוץ.

 

מזון מומלץ

הגאופגוס ברזיליינסיס ניזון בעיקר ממגוון מזונות מסחריים וקפואים. רצוי מידי פעם להעשיר את תזונתו במגוון פירות.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן