גאופגוס ווינמילרי

שם בעברית

גאופגוס ווינמילרי

שם לועזי

Winemilleri Eartheater

שם מדעי

Geophagus Winemilleri

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

דרום אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 300 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 20 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

טמפ' מומלצת

26 – 30 מעלות

חומציות מים

5.5 – 7 pH

מליחות מים

כללי

הגאופגוס ווינמילרי היינו דג יפייפה ומיוחד במינו, הנחשב כתכשיט יקר בקרב מגדלי הציקלידים האמריקאים. מקורו בנהר האמזונס בדרום אמריקה. גופו אפור, יש לו פסים ירוקים לאורך גופו, שובלים ארוכים והייחוד שלו להבדיל משאר הגאופגוסים הוא הכתם האדום שעל גופו ההופך את הדג לססגוני מאוד. גודלו הסופי מגיע עד לכ-20 ס"מ.

 

גידול באקווריום

הגאופגוס ווינמילרי דורש אקווריום בעל נפח של לפחות 300 ליטר, מעט מקומות מסתור הנוצרים בעזרת גזעים או סלעים, מרחב שחייה מרווח ותנאי מים מעולים להם ניתן לדאוג בעזרת פילטרציה חזקה והחלפות מים גדולות.

 

שותפים מתאימים

גאופגוס זה הוא מהשלווים ביותר ממשפחתו. יש לשלבו יחד עם ציקלידים דרום אמריקאים נוטים לתוקפנות כגון גאופגוסים אחרים או עם דגי להקות קטנים כגון טטרות למיניהן.

 

זיהוי בין המינים

אין דרך להבדיל בין המינים של גאופגוס זה, יש לחכות לרבייה ולזהות צינור הטלה אצל הנקבה.

 

רבייה

הגאופגוס ווימילרי הנו מטיל מצע אשר לעולם לא יפגע בשרציו. רבייה באקווריום קשה יחסית ודי נדירה, בכדי לעודד את הזוג להתרבות יש להאכילם במגוון מזונות חיים ולבצע רענוני מים לעתים תכופות. הביצים יבקעו לאחר כשלושה ימים ומיד לאחר הבקיעה הנקבה תכניס את הביצים לפיה. כשהדגיגים יתחילו לשחות והנקבה תהיה בטוחה, היא תשחרר אותם לעתים כדי לאכול. השרצים ייזונו ממגוון מזונות מסחריים קצוצים ומזונות חיים (כגון ציקלופים וארטמיה).

 

מזון מומלץ

הגאופגוס ווינמילרי ייזון בעיקר ממזון מסחרי איכותי לציקלידים דרום אמריקאים. חשוב לגוון את תזונתו במזון בשרי וצמחי, ואף רצוי להאכילו במזון חי על בסיס שבועי.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן