מבצע - משלוחים חינם מעל 400 ש"ח !

גאופגוס טאניופריוס

שם בעברית

גאופגוס טאניופריוס

שם לועזי

Geophagus Taeniopareius

שם מדעי

Geophagus Taeniopareius

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

האמזונס, דרום אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 200 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 15 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

טמפ' מומלצת

26 – 28 מעלות

חומציות מים

5.5 – 6.8 pH

מליחות מים

כללי

הגאופגוס טאניופריוס ייחודי לאזור ונצואלה בנהר ריו אורינוקו (האמזונס) שבדרום אמריקה. הוא מאופיין בפסים צהובים לאורך גופו ובשחייה עדינה אשר נותנת לאקווריום תנועה מיוחדת. יחסית לשאר הגאופגוסים, הוא גדל לגודל סופי של עד 15 ס"מ.

 

גידול באקווריום

הגאופגוס טאניופריוס דורש אקווריום בעל נפח 200 ליטרים לפחות, מקומות מסתור מרובים כמו מסלעה עשירה גזעים ושורשים, צמחיה כמו אנוביות למיניהן יתרמו לשמירה על ערכי המים, חצץ חולי חשוב מאוד על מנת להקל על שאיבת הרפש ולתת לדג את האפשרות לסנן את החול. חשוב לשמור על איכות מים מעולה ניתן לדאוג לזה ע"י פילטרציה חזקה, החלפות מים גדולות ושאיבות רפש שבועיות כיוון שדג זה רגיש מאוד לתנאי המים.

 

שותפים מתאימים

דג זה אגרסיבי יחסית לגאופגוסים אחרים ולכן ניתן לשלבו עם דגים כגון: סוורום, אוארו, טמפורליס וגאופגוסים אחרים גדולים ממנו.

 

זיהוי בין המינים

הבדלה בין המינים של הגאופגוס טאניופריוס אינה אפשרית

 

רבייה

כאשר הפרטים קטנים אך כאשר הדגים מגיעים לבגרות מינית בגיל כשנה הזכר נוטה לגדול מעט יותר משל הנקבה וזכרים דומיננטיים עלולים לפתח בליטה על ראשם. בכדי לעודד את רבייתו של דג זה יש להאכילו במזונות מגוונים שונים הכוללים מזונות חיים. ולדאוג לטמפרטורה של 27 מעלות. בגלל שההבדלה בין המינים קשה כשהפרטים צעירים רצוי לשכן קבוצה של דגים ולחכות להיווצרות זוגות. הנקבה תטיל 200-250 ביצים על אבן שטוחה או בתוך בור בחצץ כאשר הנקבה תשמור עליהם והזכר ישמור סביב לקן. לאחר שלושה ימים הביצים יבקעו. הדגיגים אינם בררנים במזונם ורצוי לספק להם מגוון מזונות חיים כגון ארטמיה, תולעים למיניהם וכו'. בנוסף, מזון יבש קצוץ דק יתקבל.

 

מזון מומלץ

הגאופגוס טאניופריוס באקווריום הביתי ניזון בעיקר ממזון יבש איכותי ורצוי לגוון לו בין מזון בשרי לצמחי. ניתן להאכילו ולפנקו גם במזונות חיים או קפואים אחת לשבועיים.

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הקבוצת הווצאפ החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הווצאפ הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה