גאופגוס סטיינדכנרי

שם בעברית

גאופגוס סטיינדכנרי

שם לועזי

Red Hump Eartheater

שם מדעי

Geophagus Staindachneri

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

דרום אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 250 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 20 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

טמפ' מומלצת

24 – 30 מעלות

חומציות מים

6 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

הגאופגוס סטיינדכנרי הנו גאופגוס מדהים ביופיו אך משונה מאוד, יש לו פה הנראה כמעוך ורחב, הזכרים מפתחים בליטה משונה על ראשם. מקורו בנהר האמזונאס שבדרום אמריקה. גוף הדג אפור ובעל כתמים ירוקים מטאלים מפוזרים על גופו.

 

גידול באקווריום

הגאופגוס סטיינדכנרי דורש אקווריום בעל לפחות 250 ליטר, מקומות מסתור רבים אותם ניתן ליצור ע"י סלעים אך מומלץ יותר ליצור זאת ע"י גזעים ושורשים. על תנאי מים מעולים וחשוב מאוד לדאוג לפילטרציה חזקה, החלפות מים לעתים תכופות ושאיבות רפש מאסיביות. כאשר יוצרים לגאופגוס סטיינדכנרי מקומות מסתור חשוב מאוד להשאיר מרחב שחייה פתוח.

 

שותפים מתאימים

שותפים מתאימים הם ציקלידים דרום אמריקאים שקטים יחסית כגון: טמפורליס, אוארו וגאופגוסים אחרים בגודלו.

 

זיהוי בין המינים

הבדלה בין המינים אצל הגאופגוס סטיינדכנרי קלה ביותר, לזכר בליטה אדומה על ראשו ולנקבה אין. בנוסף, הזכר גדל לגודל של עד 20 ס"מ, והנקבה עד ל-13 ס"מ בלבד.

 

רבייה

גאופגוסים אלו הינם הורים טובים ורבייתם קלה, הדג דוגר פה וניתן לעודד אצלו את הרבייה ע"י מזונות חיים מרובים בחלבונים כגון תולעים למיניהם, מעלים להם את הטמפרטורה ל30 מעלות ומורידים את החומציות במים, נקבת ההגאופגוס סטיינדכנרי תטיל על סלע שטוח או על ריצפת האקווריום לאחר שניקו אותה בקפידה מחצץ ולאחר שעה עד יממה הנקבה תיקח את הביצים לפיה ותטפל בהם עד שיבקעו, יש להאכיל את הדגיגים במזון מסחרי מיועד לדגיגים או בשרימפסים קצוצים עד אשר יגדלו ויוכלו לאכול ממזון ההורים.

 

מזון מומלץ

הגאופגוס סטיינדכנרי הוא אוכל כל ויש להאכילו במזון בשרי וצמחי. בנוסף, רצוי לגוון לו במזונות חיים או קפואים אחת לשבועיים שלושה ולא יותר כיוון שדג זה נוטה לחלות בבעיות מעיים חמורות.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן