גאופגוס פלגריני

שם בעברית

גאופגוס פלגריני

שם לועזי

Yellowhump Eartheater

שם מדעי

Geophagus Pellegrini

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

דרום אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 200 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 15 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

טמפ' מומלצת

23 – 29 מעלות

חומציות מים

6 – 7 pH

מליחות מים

כללי

הגאופגוס פלגריני הינו ציקליד שלוו המגיע אלינו מאזור דרום אמריקה. צבעו צהוב אדמדם עם פה שטוח ולא שגרתי. גודלו מגיע עד לכ-15 ס"מ.

 

גידול באקווריום

הגאופגוס פלגריני דורש אקווריום עם לפחות 200 ליטר, מקומות מסתור נמוכים יחסית בשביל להשאיר מקום פתוח לשחייה ורצוי לספק לו מצע דק מכוון שהוא אוהב לחפור בקרקעית ולחפש שאריות מזון. שמגדלים את ההגאופגוס פלגריני דואגים להחלפות מים גדולות ושבועיות ופילטרציה חזקה על מנת לשמור על בריאותו.

 

שותפים מתאימים

בגדול, הגאופגוס פלגריני הוא דג שליו, אך בעונת הרבייה הזכרים יכולים להיות טריטוריאלים מאוד, לכן יש לשכן זכר על כל 3 נקבות בכדי להפחית את רמת האגרסיביות. שותפים מתאימים הם ציקלידים אמריקאים שלווים בגודלו כגון אוארו, אוסקר ושוכני קרקעית שלווים אחרים.

 

זיהוי בין המינים

הבדלה בין המינים קלה, לזכר הגאופגוס פלגריני צבעים בוהקים יותר מהנקבה, הוא גדל לגודל גדול יותר מהנקבה ובעת עונת הרבייה הוא מפתח בליטה על ראשו בכדי להרשים את הנקבות.

 

רבייה

רבייתו של הגאופגוס פלגריני קלה יחסית, הזכר ימצא לו בת זוג ומיד הם יתבודדו לפינה מרוחקת באקווריום, שם הנקבה מנקה בקפידות את המקום שבחרה להטלה והיא תטיל את הביצים, הזכר יפרה אותם ולאחר שהביצים בוקעות הנקבה תאסוף את הדגיגים לפיה ותשמור עליהם למשך שבוע. את הדגיגים יש להאכיל בשרימפסים קצוצים או במזון מסחרי קצוץ לציקלידים עד אשר יוכלו לאכול את המזון של הבוגרים.

 

מזון מומלץ

באקווריום הביתי הגאופגוס פלגריני יזון ממזון מסחרי מגוון על בסיס צמחי ובשרי. ניתן לפנק אותו אחת לשבוע במזונות חיים או קפואים כמו תולעי דם או שרימפסים.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן