גובי אביר

שם בעברית

גובי אביר

שם לועזי

Knight Goby

שם מדעי

Stigmatogobius sadanundio

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אנאבסיים

מקור

הודו, בנגלדש, סרי לנקה, תאילנד, קמבודיה, מלזיה, סינגור, פקיסטן

נפח אק' מומלץ

לפחות 70 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 10 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

20 – 26 מעלות

חומציות מים

7.1 – 8 pH

מליחות מים

כללי

גובי אביר הינו דג אשר נמצא בשפכי נהרות אך לרב ניתן למצוא אותו באזורי מים מליחים. למשפחת הגובים, היו עד עכשיו כ-18 מינים אך צמצמו אותם לכ-7 מינים, גובי האביר הוא המין הנפוץ מבין שאר מיניו והינו אחד מדגי החובבים של דגי מים מליחים.

 

גידול באקווריום

אקווריום בנפח מינימלי של 70 ליטר, מצע רך וחולי הוא מאוד אידאלי למין זה, הרבה מקומות מסתור ומערות יוסיפו מאוד לביטחונו, מליחות ברמה של 1.005SG באקווריום יתנו לו חיים טובים, מין זה הצליח לחיות ולהתקיים גם במים מתוקים אך אלו לא תנאי מחיה טובים עבורו, גובי אביר יעדיף תאורה עמומה.

 

שותפים מתאימים

לא מומלץ לשלב עם גובי אביר מינים קטנים ולא מומלץ לשכן איתו דגים שיכולים להיכנס לפה שלו מכיוון שיאכל אותם. בגלל היותו דג תחתית טריטוריאלי לא כדאי לשכן איתנו עוד דגים אשר נמצאים בתחתית האקווריום. מומלץ לשכן איתו דגי מים מליחים ובמיוחד קשתות .

 

זיהוי בין המינים

הזכרים גדולים מהנקבות וסנפיר הגב שלהם גדול בהרבה משל הנקבות. הנקבות נוטות להיות עגולות יותר מהזכרים וצהבהבות.

 

רבייה

הושגה רבייה בשבי אך היא אינה מתועדת היטב, גובי אביר יטיל במערה בחלקה העליון כ-1000 ביצים ולאחר בקיעת הדגיגים מומלץ להוציא את הזוג ולהאכיל באינפוזריה וארטמיה. בשביל לעודד רבייה מומלץ מאוד להוסיף מים מתוקים ולחקות את עונת הגשמים.

 

מזון מומלץ

גובי אביר הוא אוכל כל והוא יטיב עם צבעיו באוכל עשיר חלבון כמו תולעי דם ושרימפסים אך חשוב לספק לו מזון מסרחי יבש צמחי ובשרי.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן