גובי טווסי סגול

שם בעברית

גובי טווסי סגול

שם לועזי

Peacock gudgeon

שם מדעי

Tateurndina ocellicauda

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

דגים אחרים

מקור

גינאה החדשה

נפח אק' מומלץ

לפחות 60 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 8 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

22 – 26 מעלות

חומציות מים

6.5 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

דג מדהים עם אשיות מעניינת, שמו של הדג ניתנה לו בשל צבעיו העזים והמשתנים מקורו של הדג הוא בגינאה החדשה דג זה התגלה לראשונה ב-1955

 

גידול באקווריום

דג זה דורש נפח מינימלי של 50 ליטר לזוג, ככל שמרבים במקומות מסתור ודקורציה כך יגבר ביטחונו וירבה לצאת ממקומו וימעיט ברמת האגרסיביות.

 

שותפים מתאימים

דג שקט אך עלול להתקיף מעט ניתן לשלב עם מגוון רחב של דגים כגון: טטרות, קורידורסים, ציקלידים ננסים, קשתות, רסבורות וכדו'. עלולים להיות מריבות בין הזכרים בעונת הרבייה.

 

זיהוי בין המינים

בהשוואה לנקבה הזכר הרבה יותר צבעוני, בנוסף בבגרות הזכרים מפתחים בליטה קטנה על ראשם. בשעת הרבייה הנקבה תהייה בעלת גחון צהבהב מעט מהרגיל.

 

רבייה

דיי קלה, ראשית יש לדאוג ללהקה של כ-6 פריטים להגברת סיכויי היווצרות זוג החלפות מים מאסיביות והגברת תדירות האכלה במזון חיי וקפוא תעודד גם את הסיכוי לרבייה. יש לדאוג גם למערה, כד או צינור רחב מספיק אשר שם יוטלו הביצים. במהלך הרבייה הזכר יוביל את הנקבה למקום ההטלה ושם היא תטיל את הביצים לאחר ההטלה יש להוציא את הנקבה, בזמן זה הזכר ישמור על הביצים לאחר בקיעתם יש להוציא את הזכר שגם תפקידו תם כאן, את הדגיגים יש להאכיל במזון חיי לדגיגים כמו אינפוזיה ושאר מזנות חיים, רק לאחר כחודשיים הדגיגים יקבלו את צבעם המדהים.

 

מזון מומלץ

ניתן להרגיל דג זה למזונות יבשים אך יש לשמור על תזונה של מזון חיי אשר תהייה עשירה בחלבונים.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן