ג'והני כחול

שם בעברית

ג'והני כחול

שם לועזי

Blue Johanni Cichlid

שם מדעי

Melanochromis cyaneorhabdos

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

Africa – Lake Malawi

נפח אק' מומלץ

לפחות 150 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 13 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

צמחוני

טמפ' מומלצת

26 – 28 מעלות

חומציות מים

7 – 8 pH

מליחות מים

כללי

ג'והני כחול הוא ציקליד חינני המגיע במקור מאגם מלאווי שבאפריקה. גופו של הג'והני בצבע כחול כהה מעוטר בפסים כחולים בהירים לאורכו.

 

גידול באקווריום

אקווריום מתאים לציקליד ג'והני כחול יכלול שפע סלעים, מערות ומקומות מסתור, במידה ונרצה לשלב צמחיה יש לשתול אותה בתוך כדים ולהחביא את הכדים מאחורי הסלעים על מנת שציקליד הג'והני לא יוכל להגיע אליה. האקווריום צריך להיות בנפח מינימלי של 150 ליטר על מנת לשכן בו להקת דגי ג'והני כחול ועל טמפ' המים להיות בין 26 ל-28 מעלות.

 

שותפים מתאימים

הג'והני כחול הוא ציקליד די אגרסיבי, במיוחד כלפי זכרים מאותו המין, מאחר ולא קל לזהות בין הזכרים לנקבות יש לשים לב להתנהגות דגי הג'והני באקווריום ולהפריד רצוי אפילו להחזיר לחנות או להחליף בנקבת ג'והני כחול, זכרים אשר נלחמים במקרים רבים הקרבות בניהם נגמרים במוות. הג'והני אגרסיבי פחות כלפי דגים ממינים אחרים.

 

זיהוי בין המינים

נקבות הג'והני כחול מתאפיינות בחלק גוף תחתון בצבע בהיר יותר.

 

רבייה

על מנת לשפר את סיכויי הרבייה באקווריום הביתי יש להחזיק שלוש נקבות ג'והני כחול על כל זכר. דג הג'והני כחול הוא דוגר פה, הנקבה תטיל ביצים על סלע שטוח או על צלחת באקווריום, תיקח את הביצים לפיה ותחזיק אותן כשלושה שבועות עד שהדגיגים יצאו למי האקווריום בכוחות עצמם. יש להאכיל את דגיגי הג'והני כחול בארטמיה, דפניה ובמזוןיעודי לדגיגים.

 

מזון מומלץ

ג'והני כחול זקוק למזון צמחי כדי להתקיים, מלבד מזון צמחי מסחרי ניתן להאכילו בחסה או מלפפון מידי פעם (שטוף היטב ובחתיכות קטנות מאוד).

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *