גופי אנדלר

שם בעברית

גופי אנדלר

שם לועזי

Endler's guppy , Endler's livebearer

שם מדעי

Poecilia wingei

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

משריצים

מקור

ונצואלה

נפח אק' מומלץ

לפחות 40 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 4 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

6.6 – 8.4 pH

מליחות מים

כללי

הגופי אנדלר, אשר מגיע אלינו מנהרות ואגמים הממוקמים במדינת ונצואלה, הוא ווריאציה שונה לגמרי מדג הגופי הרגיל והמוכר והוא מוגדר כמין שונה ונפרד ממנו. מופע צבעיו של הגופי אנדלר הוא רחב וכמעט אינסופי. ישנם דגי גופי אנדלר המעוטרים בצבעי צהוב,אדום וירוד ומאידח גיסה ישנם פרטים המעוטרים בצבעי כחול,שחור וכתום. הגופי אנדלר נחשב ליפה ונדיר יותר מדג הגופי הרגיל, ומחירו הגבוהה ביחס לגופי המוכר מוכיח זאת.

גידול באקווריום

גופי אנדלר הינו דג קטן ולא דורשני כלל וכלל. יש לשכנו באקווריום בנפח 40 ליטרים לכל הפחות. באקווריום בו משוכן הגופי אנדלר אפשר לנקוט יד חופשית בכל הנוגע לעיצוב, שכן הוא אינו דורש מרחבי שחייה גדולים באופן ניכר וכאמור כל עיצוב טבעי ולא מלאכותי יספק אותו מבחינת הרגשת הנוחות באקווריום. מבחינת מים יסתפק הגופי אנדלר במים מאוזנים באופן יחסי ובעלי ערכים סבירים.

שותפים מתאימים

בדומה לגופי הרגיל, גם הגופי אנדלר הוא דג שקט ורגוע במיוחד. במידה ויחס הזכרים לעומת נקבות באקווריום יהיה זכר על כל 3 נקבות, אין סיבה שתראה כל תוקפניות או אגרסיביות ולא הקטנה ביותר מצידו. שותפים מתאימים לגופי אנדלר יהיו דגי קהילה רגועים ולא גדולים במיוחד וציקלידים ננסיים רגועים ומעט יותר גדולים ממנו.

זיהוי בין המינים

קל וחד משמעי. סנפיר הגחון של הזכר יהיה צר וקטן מזה של הנקבה(סנפיר זה נקרא גם "סנפיר השת"). בנוסף לכך, זכרי הגופי אנדלר יהיו בדרך כלל יפים בהרבה מן הנקבות ויציגו מופעי צבעים מרשימים מהן.

רבייה

אפשרית בהחלט ואף קלה. הגופי אנדלר מתרבה בשיטת השרצת דגיגים חיים. יש לשכן להקת גופי אנדלר ביחס של זכר על כל שלוש נקבות. לאחר זמן קצר ביותר יהיה אפשרי להבחין בהריונות של הנקבות השונות בלהקה, ועד מהרה גם כן בהשרצות. לאחר השרצת קבוצת דגיגים ע"י נקבת גופי אנדלר, יש להפרידם מן ההורים מחשש שיאכלו. אופציה נוספת היא להוסיף מקומות מסתור רבים באקווריום הרבייה, אשר ישמשו את הדגיגים כמקומות מסתור מהוריהם.

מזון מומלץ

הגופי אנדלר הינו אוכל כל. בשבי יש להאכילו במזונות מסחריים שונים המתאימים לדגי קהילה/משריצי חיים. גיוון בשרי באמצעות האכלה בתולעי דם קפואות היא אופציה אפשרית ומזינה בהחלט עבור דג זה.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה