גורמי דבש

שם בעברית

גורמי דבש

שם לועזי

Honey Gourami

שם מדעי

Colisa chuna

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אנאבסיים

מקור

הודו

נפח אק' מומלץ

לפחות 50 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 5 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

7 – 8 pH

מליחות מים

כללי

גורמי דבש הוא הוא דג שליו, ניתן לשכן את הגורמי עם מגוון גדול של שותפים באקווריום, רצוי בגודל דומה ורמת אגרסיביות לא גבוהה. דגי גורמי נושמים אוויר ישירות ויש לאפשר להם גישה לפני המים. גורמי דבש נמצא לעתים קרובות במקורות מים עכורים ופיתח זוג איברי חישה ארוכים העוזרים לו להתמצא בסביבה ולמצוא מזון.

 

גידול באקווריום

לתנאי מחייה אידאליים יש לשכן גורמי הדבש באקווריום בנפח מינימלי של 50 ליטר עם צמחיה חיה, מעט סלעים ועצי סחף על מנת שישמשו לו כמקומות מסתור. דגי הגורמי כולל גורמי הדבש נושמים אוויר ישירות מפני המים ויש לאפשר להם גישה לשם. גורמי הדבש ישמח לזרמי מים חלשים באקווריום והוא משתמש בזוג מחושים כדי להתמצא בסביבה הטבעית שלו ולמצוא מזון. הדג ביישן מאוד בהתאקלמות באקווריום חדש, אך כאשר הוא מוצא את מקומו ואף דוחף אחרים בשעת האוכל.

 

שותפים מתאימים

גורמי הדבש הוא דג שליו, ניתן לשכן את גורמי הדבש עם מגוון גדול של שותפים באקווריום, רצוי שהדגים אותם משלבים יהיו בגודל זהה פחות או יותר, רמת אגרסיביות דומה ומאותו אזור מחייה.

 

זיהוי בין המינים

הדרך הקלה ביותר להבדיל בין גורמי זכר ונקבה היא על ידי הסתכלות בסנפיר הזנב. אצל הזכרים, סנפיר הזנב הוא ארוך ומחודד, ואילו אצל הנקבות קצת ומעוגל.

 

רבייה

הזכר בונה קן בועות ומגרה את הנקבה על ידי שחיה אחורה וקדימה ותנועות דרמטיות של הסנפירים. בהבחינך בהתנהגות זאת, יש להוריד את גובה המים באקוורים ל30 ס"מ. הזכר עלול לההפך אגרסיבי כלפי הנקבה לאחר הטלת הביצים. הזכר יטפל בביצים עד שיבקעו ולאחר בקיעתן יש להחליף מים בתדירות גבוהה, במיוחד בשבוע השלישי לחיי הדגיגים.

 

מזון מומלץ

גורמי הדבש הינו דג אוכל כל ויש להאכילו במזון צמחי ומזון בשרי, מזון חי או קפוא יהיה פינוק עבורו.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן