גורמי כחול/מוזהב

שם בעברית

גורמי כחול/מוזהב

שם לועזי

Golden/Blue/ Gourami

שם מדעי

Trichogaster trichopterus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אנאבסיים

מקור

תאילנד, קמבודיה

נפח אק' מומלץ

לפחות 60 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 10 ס"מ

התנהגות

נוטה לתוקפנות

סוג מזון

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

7 – 8 pH

מליחות מים

כללי

גורמי הוא בעל ווריאציות צבעים רבים, הוא אחד ממיני הדגים הפופולריים ביותר בתחביב גידול דגי הנוי.

 

גידול באקווריום

לתנאי מחייה אידאליים יש לשכן את הגורמי באקווריום בעל נפח מינימלי של 80 ליטר עם צמחיה חיה מעט סלעים ועצי סחף על מנת שישמשו לו ולשרציו כמקומות מסתור. על תנאי המים להיות יציבים עם פילטרציה טובה והחלפות מים סדירות על מנת לשמור על בריאות הדג. דגי גורמי נושמים אוויר ישירות ויש לאפשר להם גישה לפני המים. הדג מתאים במיוחד לזרמי מים חלשים, ומשתמש בזוג מחושים כדי להתמצא בסביבה הטבעית שלו ולמצוא מזון. הדג ביישן מאוד בהתאקלמות באקווריום חדש, אך מוצא את מקומו ואף דוחף אחרים בשעת האוכל.

 

שותפים מתאימים

גורמי הוא דג שליו וניתן לשכן אותו עם מגוון גדול של דגים. דגים מתאימים יהיו דגים בעלי גודל זהה פחות או יותר מאותו אזור ובאותה רמת אגרסיביות.

 

זיהוי בין המינים

הדרך הקלה ביותר להבדיל בין גורמי זכר ונקבה היא על ידי הסתכלות בסנפיר הגב. אצל הזכרים, סנפיר הגב הוא ארוך ומחודד, ואילו אצל הנקבות קצר ומעוגל.

 

רבייה

הזכר בונה קן בועות ומגרה את הנקבה על ידי שחיה אחורה וקדימה ותנועות דרמטיות של הסנפירים. בשלב זה יש להוריד את גובה המים באקוורים ל30 ס"מ. הזכר עלול לההפך אגרסיבי כלפי הנקבה לאחר הטלת הביצים. הזכר יטפל בביצים עד שיבקעו ולאחר בקיעתן יש להחליף מים בתדירות גבוהה, במיוחד בשבוע השלישי לחיי הדגיגים על מנת לשמור על ערכי מים יציבים ובריאותם.

 

מזון מומלץ

גורמי הוא אוכל כל ויש להאכילו במזון צמחי ומזון בשרי, ניתן לפנקו עם מזון חי.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן