גורמי מדבר

שם בעברית

גורמי מדבר

שם לועזי

Croaking Gourami

שם מדעי

Trichopsis vittata

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אנאבסיים

מקור

אסיה

נפח אק' מומלץ

לפחות 80 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 7 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

טמפ' מומלצת

24 – 28 מעלות

חומציות מים

7 – 8 pH

מליחות מים

כללי

גורמי מדבר מגיע ממקורות מים רדודים בדרום מזרח אסיה. שמו ניתן לו בשל קולות הנקישה והחריקה שהדג עושה במהלך טקס החיזור או במהלך ריבים עם זכרים אחרים. גורמי מדבר הוא קרוב גנטי של דג הגורמי המנצנץ. במבט ראשוני דג גורמי מדבר אינו צבעוני במיוחד או בעל צבעים מבריקים אך הדג ישגשג ויגלה מופע צבעים יפה באקווריום צמחיה.

 

גידול באקווריום

האקווריום בו משוכן הדג צריך להכיל צמחיה, סלעים ועץ מאחר וגורמי מדבר הוא דג ביישן באופיו. גורמי מדבר נושם אוויר ישירות מפני המים ויש לאפשר לו גישה אליהם. גורמי מדבר יכול לשרוד במים בעלי ריכוז חמצן נמוך.

 

שותפים מתאימים

גורמי מדבר מתאים לאקווריום קהילה אך הזכרים הופכים לטריטוריאליים כלפי בני מינם בתקופת הרביה. יש לשכן 3 נקבות עם כל זכר על מנת להפחית את האגרסיביות.

 

זיהוי בין המינים

 

 

רבייה

רבייה באקווריום הביתי אפשרית, הזכר בונה קן בועות ומחזר אחרי הנקבה עד שהיא נענית. בין 30 ל200 ביצים יוטלו ויש להסיר את הנקבה לאחר הטלתן כדי להגן עליהן. זכר הגורמי מדבר ישמור על קן הבועות והביצים הקטנות ותוך מספר ימים הן יבקעו. יש להסיר את הזכר כשהדגיגים בוקעים כדי להגן עליהם. הדגיגים ישגשגו אם תספק להם ארטמיה ומזון דפים מרוסק דק.

 

מזון מומלץ

תזונה אופטימלית עבור דג זה תכלול מזון אצות, מזון דפים צמחי, ארטמיה ותולעי דם קפואות. בטבע, גורמי מדבר אוכל בעיקר זבובי פירות וזחלי יתושים.

מוצרים רלוונטים מומלצים

דגים דומים

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *