גורמי שוקולד

שם בעברית

גורמי שוקולד

שם לועזי

Chocolate Gourami

שם מדעי

Sphaerichthys osphromenoides

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אנאבסיים

מקור

סומטרה, מלזיה, אינדונזיה, בורניאו

נפח אק' מומלץ

לפחות 70 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

למגדלים מנוסים בלבד

גודל בוגרים

עד 6 ס"מ

התנהגות

שקט ורגוע

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

24 – 30 מעלות

חומציות מים

4 – 6.5 pH

מליחות מים

כללי

גורמי שוקולד הינו דג מים מתוקים שמגיע אלינו ממספר מקורות כמו אינדונזיה, סומטרה, בורנאו ומלזיה. גורמי שוקולד בעל גוף מאוד מותאם למקווי מים עומדים וטבע הגורמי שוקולד חי במים כהים, לכן גם צבע גופו כהה ותואם לסביבתו הטבעית.

 

גידול באקווריום

גורמי השוקולד הינו דג מיוחד מאוד, הוא הסוג היחיד ממשפחת הגורמים שלא ישרוד זמן רב במי ברז וחייב מים רכים על מנת שיוכל לחיות באורח חיים בריא, גורמי שוקולד הינו קשה לגידול מכיוון שדורש תנאי מים מדויקים והחלפות מים סדירות ועל כן אינו מומלץ כלל למתחילים. על מנת לדמות את סביבתו הטבעית ולתרום לשגשוגו של הגורמי שוקולד יש צורך באקווריום בעל מצע כהה, צמחיה סבוכה ותאורה עמומה. ניתן להשיג תאורה עמומה באמצעות הוספת צמחים צפים לאקווריום או צמחים בעלי עלים גדולים כמו נימפאות אשר יוצרות צל באקווריום.

 

שותפים מתאימים

גורמי שוקולד הוא דג להקה הדורש מינימום 6 פריטים, שותפים מתאימים יהיו דגים שקטים ורגועים.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים קשה אך אפשרי, הזכר הוא בעל סנפירים גדולים יותר משל הנקבה וסנפיריו מחודדים ואילו של הנקבה קצרים ועגולים, אם זאת הוא בעל צבעים חזקים יותר וגדול יותר מין הנקבה.

 

רבייה

בשביל שתהיה רבייה באקווריום הביתי יש צורך שזוג הגורמי שוקולד יהיו בתנאי מים מדויקים, ניתן לזהות רבייה כאשר הנקבה מתבודדת לבדה ומפסיקה לאכול. הנקבה תטיל בין 10-40 ביצים ומיד לאחר שהזכר יפרה אותם היא תסחב אותם לפיה ותשמור עליהם כ-20 ימים, בשלב זה רצוי להפריד את הנקבה הדוגרת לאקווריום ניפרד עם הרבה צמחיה. את הדגיגים יש להאכיל בארטמיה מובקעת עד אשר יוכלו לאכול את המזון של הבוגרים. באקווריום הדגיגים יש לשמור על איכות מים טובה והחלפות מים קטנות ויומיות של 10%.

 

מזון מומלץ

גורמי שוקולד הוא אוכל כל אך חשוב לגוון בתזונתו גם מזון צמחי וגם בשרי, מדי פעם לפנק את הגורמי שוקולד באוכל חי כמו תולעי דם או ארטמיה.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן