גורמי שלוש נקודות

שם בעברית

גורמי שלוש נקודות

שם לועזי

Three spot gourami

שם מדעי

Trichogaster trichopterus

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אנאבסיים

מקור

אסיה

נפח אק' מומלץ

לפחות 100 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

מתאים למתחילים

גודל בוגרים

עד 15 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

22 – 28 מעלות

חומציות מים

6 – 8 pH

מליחות מים

כללי

דג גורמי שלוש נקודות, ידוע גם בשם גורמי כחול הוא דג קהילה שליו המגיע במקור מאסיה. צבע גופו כחול כסוף בדרך כלל ויכול להשתנות לכחול עמוק בהתאם למצב הרוח של דג הגורמי שלוש נקודות. לדג שתי נקודות על גופו, אחת על מרכז הגוף ואחת על סנפיר הזנב. שתי נקודות אלה, בצירוף עינו של דג ה<גורמי שלוש נקודות נתנו לו את שמו.

 

גידול באקווריום

גורמי שלוש נקודות נושם ישירות מפני המים ויש לאפשר לו גישה אליהם. הדג יתאים למגוון סוגי אקווריומים בשל אופיו העמיד ומזגו הנוח. אקווריום אידיאלי עבור דג הגורמי שלוש נקודות יהיה בעל נפח מינימלי של 100 ליטר, שפע בצמחיה, סלעים ועצי סחף. בהינתן תנאים אלה דג הגורמי שלוש נקודות ישגשג.

 

שותפים מתאימים

דגים מתאימים יהיו דגים מאותו אזור מחייה, גודל זהה ואותה רמת אגרסיביות.

 

זיהוי בין המינים

זיהוי בין המינים אפשרי, זכר הגורמי שלוש נקודות מתאפיין בסנפיר גב ארוך ומחודד בעוד שאצל הנקבה סנפיר הגב קצר ועגלגל.

 

רבייה

כשזוג גורמי שלוש נקודות מוכנים לרבייה הזכר בונה קן בועות ומפתה את הנקבה על ידי שחיה אחורה וקדימה ונפנוף בסנפירים. כשטקס זה מתרחש באקווריום הביתי כדאי להפחית את המים לגובה חצי מטר שכן הדבר יעודד רבייה מוצלחת. לאחר שהנקבה מטילה ביצים יש להעבירה לאקווריום נפרד מאחר וזכר הגורמי שלוש נקודות עלול לתקוף אותה. זכר הגורמי שלוש נקודות ישמור על הביצים עד שיבקעו ומרגע זה יש להקפיד על החלפות מים תכופות ורמת חמצון גבוהה למשך חודש.

 

מזון מומלץ

גורמי שלוש נקודות הוא אוכל כל, מזונות מתאים הם מזון צמחי מבוסס אצות וגם מזון בשרי. כמו רוב הדגים גורמי שלוש נקודות ישמח לפינוק במזון ארטמיה או תולעי דם מידי פעם.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן