גיאנאקרה גאיי

שם בעברית

גיאנאקרה גאיי

שם לועזי

bandit cichlid

שם מדעי

Guianacara Geayi

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

Guyana (דרום אמריקה)

נפח אק' מומלץ

לפחות 200 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 16 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

בשרי

טמפ' מומלצת

24 – 27 מעלות

חומציות מים

6 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

הגיאנאקרה גאיי הוא צקליד רגוע יחסית ומלא באופי וקסם. בדרך כלל גופו בצבע לבן ויש לו פס שחור העובר מהתחלה של סנפיר הגב ומטה דרך העין ועד התחלת סנפיר הגחון. ועוד מן נקודה שחורה אנכית באמצע הגוף. גודלו הסופי מגיע בין 12 ל-16 ס"מ. הוא ידוע גם בשם: Bandit cichlid (צקליד הבנדיט) וגם כצקליד הפנדה, מקורו בגיאנה, דרום אמריקה

 

גידול באקווריום

דג זה זקוק לאיכות מים טובה, פילטרציה טובה, החלפות מים שבועיות הכרחיות, יש לדאוג שלא יהיו זרמים מים חזקים במיכל. דג זה נימצא רוב הזמן בתחתית האקווריום לכן מצע חולי/גרוס דק חובה. כמו כן גזעים וסלעים על מנת ליצור מקומות מסתור הינם חובה. בכדי לקבל התנהגות טבעית מדג זה רצוי לשכן דג זה כשהוא קטן בלהקה של 4-5 פריטים ומעלה,באקווריום 200 ליטר ומעלה, דג זה הוא מונוגמיה ולכן עם הזמן יווצרו זוגות, ויתכן מאבקי טריטוריה. לאחר היווצרות זוג ניתן להעביר לאקווריום נפרד של 200 ליטר ומעלה.

 

שותפים מתאימים

הגיאנאקרה גאיי אוהב את חברת בני מינו, אך בבגרות מינית הזכרים יריבו. יש לשלבו אם ציקלידים דרום אמריקאים לא אגרסיביים כגון: טפחוס, סוורום, Lים

 

זיהוי בין המינים

הזיהו לא קשה במיוחד אך רוב המקרים הפס השחור העובר לאורך החלק הקדמי של הדג נוטה יותר לכיוון המצח אצל הזכרים, כמו כן לעיטים הזכר גדול יותר מהנקבה.

 

רבייה

כמו רוב דרום האמריקאים יש לגדל מספר פריטים ולחכות להיווצרות זוג. הנקבה תטיל על אבן או בתוך כד בין 250-500 ביצים והזכר יפרה אותם. ההורים ישמרו על הביצים ומזון כגון תולעי דם יכול לזרז את הרביה.

 

מזון מומלץ

דג זה הינו בשרי ויאכל כל מזון בשרי מסחרי איכותי, יש לשלב בתזונתו גם מזון צמחי מידי פעם על מנת לשמור על בריאותו. מזון פינוק טוב אלו מזונות חיים/קפואים כגון: תולעי דם קפואות ו/או מזונות אחרים שנהנים מהם הדרום אמריקאים.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן