גימנגאופגוס מרידיונליס (sp נורטה)

שם בעברית

גימנגאופגוס מרידיונליס (sp נורטה)

שם לועזי

meridionalis

שם מדעי

Gymnogeophagus meridionalis

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

אורוגוואי, ארגנטינה ודרום ברזיל

נפח אק' מומלץ

לפחות 200 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 9 ס"מ

התנהגות

מעט תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

15 – 27 מעלות

חומציות מים

7 – 7.5 pH

מליחות מים

כללי

הגימנוגאופגוס מרידיונליס הוא ציקליד דרום אמריקאי יפיפה. גופו צהבהב ובעל נקודות כחולות מטאליות על אזור הבטן ועד לגב. ה- מרידיונליס, מגיע מאזור אורוגוואי, ארגנטינה ודרום ברזיל ומצוי באזורי המים הקרירים. ה- מרידיונליס, דומה לרבדוטוס (gymnogeophagus rhabdotus). אחד ההבדלים הבולטים ביניהם הוא הגודל בבגרותם, שהרבדוטוס גדל יותר מה- מרידיונליס. המופע הנפוץ ביותר של המרידיונליס נקרא: "sp. נורטה״. גימנוגאופגוס מרידיונליס, היינו ציקליד דרום אמריקאי או ליתר דיוק אורוגוואי יפיפה. גימנוגאופגוס מרידיונליס נחשב בקרבם של מגדלים רבים ליהלום שבתר של משפחת הגימנוגאופגוס. גימנוגאופגוס מרידיונליס ניחן בצבע חום כתמתם עם נקודות כחולות זוהרות וגודלו המרבי הוא 9 סנטימטרים.

 

גידול באקווריום

אקווריום אידיאלי עבור גימנוגאופגוס מרידיונליס יכלול צמחיה, סלעים ועצים בדומה לבית הגידול הטבעי של דג זה שהוא דרום אמריקה. גימנוגאופגוס מרידיונליס הוא דג שחי חיי זוגיות ולכן חשוב לשכן אותו עם בן או בת סוג כדי למנוע ממנו להיכנס ללחץ או להיות תוקפני, באקווריום של 150 ליטרים. מומלץ לספק לגימנוגאופגוס מרידיונליס מצע חולי וכמה שיותר איזורי קרקע "חלקה", על מנת לאפשר לו לסנן את החצץ מבלי להיפגע. מומלץ לספק לו מקומות מסתור רבים כגון מערות, גזעים וצמחים גבוהים על מנת להוריד את רמת אגרסיביות של הדג ולספק מקום בו הדגיגונים שנולדים לזוג יוכלו לגדול בבטחה בלי חשש לחייהם.

 

שותפים מתאימים

למרות גודלו הקטן יחסית ביחס בקרב משפחת הגאופגוסים הגימנוגאופגוס מרידיונליס נחשב לאחד הגאופגוסים היותר תוקפניים במשפחה ולכן רצוי לשכן אותו עם מספר נמוך של גאופגוסים, ואם רוצים אפשר לשכנו עם דגים שלו יוכלו לפגוע בו או להפך להיפגע ממנו כגון דג אוסקר.

 

זיהוי בין המינים

הזכר גדול יותר מהנקבה וצבעו עז שלא כמו הנקבה שצבעה עמום ואפרורי.

 

רבייה

על מנת להצליח ברבייה מומלץ להקדיש למרידיונליס אקווריום יעודי ובו זכר אחד ו3 נקבות. מומלץ אך לא חובה, להוריד את טמפ' אקווריום ל15-16 מעלות צלסיוס, למשך כ3-4 חודשים. בזמן הרבייה ותהליכי החיזור הזכר יקבל צבעים מרהיבים ומהפנטים. ה- מרידיונליס הוא מטיל מצע. אחרי תהליכי החיזור וההטלה, הזוג ישמרו על הביצים, עד שהדגיגים כבר יוכלו לשחות לבד. הדגיגים יוזנו בימים הראשונים משק חלבון שעל גופם. לאחר כשבוע יש להתחיל להאכיל את הדגיגים בארטמיה מבוקעת.

 

מזון מומלץ

הגימנוגאופגוס מרידיונליס היינו אוכל כול, מומלץ לגוון במזונות בשריים וצמחיים כגון ספרולינה, תולעי דם, מזונות יבשים שקועים ושרימפים קצוצים. את הדגיגים ניתן להאכיל בשרימפים קצוצים דק

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קבוצת הפייסבוק החדשה שלנו

משפחת פישי גדלה ומתרחבת!

כדי לתת לכם מקום לשאול את כל השאלות שרציתם, להכיר חברים מהתחום, למכור ולקנות ציוד ודגים, פתחנו עבורכם את קבוצת הפייסבוק הרשמית של פישי.

כל שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ על הקישור ולהצטרף אלינו למשפחה