ג'ק דמפסי

שם בעברית

ג'ק דמפסי

שם לועזי

Jack Dempsey

שם מדעי

Cichlasoma octofasciatum

סוג מים

מים מתוקים

משפחה

אמנוניים

מקור

מרכז אמריקה

נפח אק' מומלץ

לפחות 350 ליטר

התאמה לריף

קושי גידול

לא מומלץ למתחילים

גודל בוגרים

עד 22 ס"מ

התנהגות

תוקפני

סוג מזון

בשרי וצמחי

טמפ' מומלצת

27 – 30 מעלות

חומציות מים

6 – 7 pH

מליחות מים

כללי

ציקליד הג'ק דמספי הוא אחד מזני הציקלידים האמריקאים המרשימים ביותר. בבגרותו, מציג הג'ק דמספי מופע צבעים מהמם, גופו מתכסה בנקודות כחולות מטאליות ושוליים אדומים על הסנפירים. זהו דג יפייפה אך לוקח לו מעל לשנה לפתח את מופע הצבעים שלו. כיום קיימים וואריציות נוספות לג'ק דמספי כגון אלקטריק ג'ק דמספי הנדיר יותר ניתן לראותו בווידאו בעמוד זה. הג'ק דמספי נחשב לדג אגרסיבי ולא פרייאר, למעשה שמו ניתו בשל המתאגרף המפורסם אשר היה אלוף העולם באיגרוף בשנת 1919.

 

גידול באקווריום

אקווריום מתאים לג'ק דמספי חייב להיות גדול מאוד ובנפח מינימלי של 350 ליטר לדג בודד, רצוי לגדלו עם מצע קוורץ גרוס דק ושפע מקומות מסתור אותם ניצור בעזרת סלעים גדולים, שורשי עצים וצמחים צפים על פני המים שימו לב כי יש סיכוי שהוא יאכל את הצמחים ולכן יש להביא כמות גדולה, יש להימנע משתילת צמחים שיש שילוב של הג'ק דמספי באקווריום שכן הוא אוהב לחפור בקרקעית האקווריום ולעיתים יעקור את הצמחים.

 

שותפים מתאימים

הדרך הקלה ביותר לשמור על תוקפנותנו של דג הג'ק דמספי ברמה נמוכה היא לשכנו לבד ללא דגי ג'ק דמספי נוספים, או בקבוצה גדולה מעל 4 דגי ג'ק דמפסי, במקרה ותרצו לגדלו בקבוצה גדולה תאלצו לדאוג לאקווריום בנפח של מעל 1000 ליטר. ניתן לשלבו גם עם ציקלידים נוספים כמו טריי מאק או יגואר.

 

זיהוי בין המינים

לא ניתן לזהות בין המינים.

 

רבייה

זהו אחד הציקלידים הקלים ביותר לרבייה באקווריום אך יש לדעת כי זוגות עלולים לריב. מדובר בדגים מטילי מצע שיטילו על שטח חלק ללא חצץ על קרקעית האקווריום או על סלע שטוח ישנם מגדלים ששמים גם צלחת על מנת שיטילו עליה. ציקליד זה יעשה תוקפני ביותר בעונת הרבייה, הנקבה תטיל כמה מאות ביצים ותגן עליהם בחרף נפש, הביצים יבקעו לאחר יומיים שלושה אך יקח להם מספר ימים עד שיתחילו לשחות בחופשיות באקווריום, יש להיזהר ולהמנע מהוצאת הביצים מהאקוורים אחרת הזוג כבר לא יהיה זוג. את הדגיגים ניתן להאכיל בארטמיה או במזון מיועד לדגיגים.

 

מזון מומלץ

באקווריום הביתי ניתן להאכילו במזון חי, תולעים ומזון מסחרי גדול ואיכותי.

שאלות ותשובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן